X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wspomnienie Pawła Adamowicza

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2019 16:54
Nie żyje prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. O jego śmierci poinformowało Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku.
Audio
  • Wojewoda pomorski Dariusz Drelich wspomina Pawła Adamowicza (Zapraszamy do Trójki – popołudnie)
Paweł Adamowicz nie żyje. Prezydent Gdańska miał 53 lata.
Paweł Adamowicz nie żyje. Prezydent Gdańska miał 53 lata. Foto: Adam Warżawa/PAP

"Mimo wszelkich starań, nie udało się go uratować" – powiedział doktor Tomasz Stefaniak, dyrektor ds. lecznictwa gdańskiej placówki. Przedstawiciele wszystkich stron sceny politycznej przekazują kondolencje rodzinie zmarłego.

Wczoraj Paweł Adamowicz został zaatakowany przez nożownika w trakcie gdańskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Został kilkukrotnie ugodzony nożem. W nocy przeszedł pięciogodzinną operację w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym. Paweł Adamowicz był pod pełną kontrolą na oddziale intensywnej opieki medycznej. Jego funkcje krążeniowo-oddechowe wspomagała aparatura.

– Prezydent Paweł Adamowicz był postacią nietuzinkową, wielkim działaczem samorządowym. Poznałem go ponad trzydzieści lat temu, na strajku w 1988 roku. Wówczas był on przewodniczącym komitetu strajkowego – mówi Dariusz Drelich, wojewoda pomorski. – Nie mogę uwierzyć, że to się stało. To jest cios dla nas wszystkich. Przeżywamy ten ból. Trudne jest do opisania to, jakie nieszczęście nas spotkało – dodaje.  

Stefan W., który zaatakował Pawła Adamowicza, usłyszał dziś zarzut usiłowania zabójstwa. Prokurator Grażyna Wawryniuk powiedziała, że konieczna będzie jednak zmiana zarzutów. 27-latek usłyszy zarzut zabójstwa. Sprawę prowadzi Prokuratura Okręgowa w Gdańsku. Śledczy nie ujawnili informacji czy Stefan W. przyznał się do winy i jakie wyjaśnienia składał. Nożownik poddany zostanie badaniom psychiatrycznym. Biegli wypowiedzą się, czy w chwili ataku na prezydenta Gdańska Stefan W., był poczytalny. Nieoficjalnie wiadomo, że może mieć zaburzenia psychiczne.

IAR/kw