X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wspólne plany Francji i Niemiec

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2019 17:45
W Akwizgranie, kanclerz Angela Merkel oraz prezydent Emmanuel Macron podpisali francusko-niemiecki traktat o współpracy i przyjaźni. – Ja bym to odebrała w kategoriach symbolicznego ruchu, że oba te kraje chcą przypomnieć, że chcą nadal razem współpracować, budować projekt europejski – powiedziała politolog dr Małgorzata Bonikowska.
Audio
  • Co porozumienie Francji i Niemiec oznacza dla Unii Europejskiej? (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
Angela Merkel i Emmanuel Macron
Angela Merkel i Emmanuel MacronFoto: PAP/EPA/SASCHA STEINBACH

Traktat o współpracy Niemiec i Francji zapowiada m.in. intensyfikację współdziałania w polityce zagranicznej, obrony czy bezpieczeństwa. Gośćmi honorowymi ceremonii w Akwizgranie byli m.in. Donald Tusk oraz Jean Claude Juncker. Czy to zagrożenie dla jedności Unii Europejskiej? Czy początek realny Europy wielu prędkości?

– Z punktu widzenia całej Europy i Unii Europejskiej nie może się to odbywać w wąskim gronie francusko-niemieckim i to jest zastrzeżenie innych państw, które na to patrzą. Niemcy i Francuzi w tym porozumieniu podkreślają chęć, i to jest ważne, współpracy w dziedzinie bezpieczeństwa, co w UE nie jest mocną stroną. To jest taki głos na rzecz przyszłości i podkreślenia, że trzeba otwierać nowe obszary w Europie – dodaje dr Małgorzata Bonikowska, politolog.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Prowadzi: Ernest Zozuń 
Gość: dr Małgorzata Bonikowska (politolog, Centrum Stosunków Międzynarodowych)
Data emisji: 23.01.2019 
Godzina emisji: 17.29

kg


Czytaj także

Brexit. Co z granicą między Irlandią a Irlandią Północną?

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2017 18:27
Brytyjczycy wciąż nie są pewni, jak będzie wyglądać ich rozbrat z Unią Europejską. Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker i brytyjska premier Theresa May wciąż nie osiągnęli pełnego porozumienia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kiedy Bałkany Zachodnie mogą liczyć na wstąpienie do UE?

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2018 18:00
Na zakończonym wczoraj szczycie Bałkany Zachodnie – Unia Europejska mówiono oficjalnie, że rozmawiano o najefektywniejszym połączeniu tego regionu z UE.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy Brexit nie dojdzie do skutku?

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2019 18:00
– Wydaje mi się, że Theresa May liczyła na to, że wydarzy się cud podczas ostatniego miesiąca, ale tak się nie stało. Porażka, którą odniosła wczoraj jest na poziomie historycznym – powiedział Michael Dembinski z Brytyjsko-Polskiej Izby Handlowej.
rozwiń zwiń