X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kto będzie rządzić w Mołdawii?

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2019 18:00
– Partia Vladimira Plahotniuca, która zdobyła trzecie miejsce w mołdawskich wyborach parlamentarnych, jest języczkiem u wagi i pokazuje to, co jest istotą kłopotów we współczesnym postsowieckim świecie, czyli problem oligarchii – mówi Paweł Kowal z PAN, były wiceszef polskiej dyplomacji.
Audio
  • Jaka polityczna przyszłość czeka Mołdawię? (Zapraszamy do Trójki – popołudnie)
Vladimir Plahotniuc
Vladimir PlahotniucFoto: PAP/EPA/DUMITRU DORU

W wyborach parlamentarnych w Mołdawii zwyciężyła określana jako prorosyjska Partia Socjalistyczna – wynika z danych przekazanych w poniedziałek przez Centralną Komisję Wyborczą po podliczeniu głosów z ok. 98 proc. lokali wyborczych. 

Partia Socjalistyczna (PSRM), z której wywodzi się prorosyjski prezydent Igor Dodon, zdobyła 31,3 proc. głosów, na drugim miejscu znalazł się proeuropejski antyestablishmentowy blok Acum ("Teraz") z wynikiem 26,2 proc. 

Trzecie miejsce zajęła rządząca obecnie Partia Demokratyczna (PMD), której liderem jest Vladimir Plahotniuc, określany jako najbogatszy człowiek w kraju. Na PMD zagłosowało 24 proc. wyborców. 

Czy Vladimir Plahotniuc ceni wartości europejskie? Jakie są możliwe scenariusze koalicyjne? Czy w związku z zarzutami OBWE – dotyczącymi kupowania głosów i nadużycia władzy w celach wyborczych – prawdopodobna jest powtórka wyborów? 

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – popołudnie 
Prowadzi: 
Marcin Pośpiech
Autor rozmowy: Agata Kasprolewicz
Gość: Paweł Kowal (PAN, były wiceszef MSZ)
Data emisji: 25.02.2019
Godzina emisji: 17.22

PAP/mk

Czytaj także

Czy obecna kadencja Putina będzie ostatnią?

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2019 18:00
Prezydent Rosji Władimir Putin wygłosi doroczne orędzie do Zgromadzenia Federalnego, czyli połączonych obu izb rosyjskiego parlamentu. 
rozwiń zwiń