Zapraszamy do Trójki

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2009 16:00
To największa tragedia we Włoszech w ciągu ostatnich lat- nad ranem w środkowej części kraju - w mieście L'Aquila oraz w dziesiątkach miejscowości w tym rejonie doszło do bardzo silnego i katastrofalnego w skutkach trzęsienia ziemi. Zginęło kilkadziesiąt osób. Trzęsienie było odczuwalne w oddalonym około 100 km Rzymie. Program zaczniemy od relacji naszego korespondenta.

Porozmawiamy z rówieśnikami III Rzeczpospolitej- ludźmi, którzy tak jak ona- mają 20 lat. Dziś grupa osób urodzonych w 1989 roku gości w Pałacu Prezydenckim.

Opowiemy też o projekcie kar za wysyłanie telefonem komórkowym uciążliwych wiadomości tekstowych. Niechciane smsy denerwują wielu posiadaczy telefonów. Czy przewidywane wysokie kary finansowe dla nadawców rozwiążą problem? Zastanowimy się nad tym w audycji.

Zapraszam- Robert Kantereit

Czytaj także

Ropuchy ochronią ludzi przed kataklizmem

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2010 14:54
Na podstawie zachowania ropuch można było przewidzieć trzęsienie ziemi, jakie 6 kwietnia ubiegłego roku nawiedziło Abruzję. Na 5 dni przed kataklizmem w środkowych Włoszech płazy zniknęły z rejonu wstrząsów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trzęsienie ziemi we Włoszech. Epicentrum w Perugii

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2009 15:12
Środkowe Włochy nawiedziły wstrząsy sejsmiczne o sile 4 i dwóch dziesiątych stopnia w skali Richtera – podaje agencja ANSA.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolejne wstrząsy sejsmiczne. Ludzie panikują

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2010 16:52
Wstrząsy wywołały panikę wśród ludności. Poranne trzęsienie ziemi odczuwalne było na dużym obszarze.
rozwiń zwiń