X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jaka będzie Unia Europejska po brexicie?

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2019 17:58
Unia Europejska jest gotowa ratyfikować umowę brexitową przed 29 marca – zapowiada Komisja Europejska. We wtorek projektem nowego porozumienia ze Wspólnotą ma się zająć brytyjski parlament. 
Audio
  • Co dalej z brexitem? (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
Kurs funta w stosunku do dolara i euro jest na najniższym poziomie od ponad dwóch lat.
Kurs funta w stosunku do dolara i euro jest na najniższym poziomie od ponad dwóch lat. Foto: Photo by edwardeverett on Foter.com / CC BY

Przedstawiciele Komisji Europejskiej zapewnili na konferencji prasowej, że w tym tygodniu pozostaną w bliskim kontakcie z władzami Wielkiej Brytanii w sprawie brexitu. Zapowiedzieli też gotowość do rozmów z brytyjskimi negocjatorami. 

Jeśli brytyjski parlament nie poprze porozumienia, w środę będzie głosować nad tym, czy Wielka Brytania wyjdzie z Unii Europejskiej bez umowy. Jeśli ten wniosek przepadnie, deputowani będą mogli poinstruować brytyjski rząd, aby ten opóźnił brexit. Jeśli parlament nie poprze żadnego z tych rozwiązań, Wielka Brytania opuści Unię Europejską bez umowy z nią z upływem 29 marca. 

– Porozumienie zostało wynegocjowane. Theresa May je zaakceptowała. Izba Gmin je odrzuciła i zobaczymy jak będzie wyglądać kolejne głosowanie. Jest duże prawdopodobieństwo, że odrzuci je po raz kolejny. Jeśli ta cała sytuacja byłaby filmem, to z pewnością thrillerem, bo jest szybka zmiana akcji i jesteśmy trzymani w niepewności – mówi Olaf Osica, dyrektor ds. międzynarodowych Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. 

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

*** 

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – popołudnie 
Prowadzi: 
Piotr Łodej
Autor rozmowy: Michał Żakowski
Gość: Olaf Osica (dyrektor ds. międzynarodowych Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach)
Data emisji: 11.03.2019
Godzina emisji: 17.22

IAR/kw

Czytaj także

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych po raz 7.

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2019 17:00
W niedzielę 3 marca odbędzie się największy bieg pamięci na świecie. "Tropem wilczym" pobiegną młodzi i starsi na prawie wszystkich kontynentach – w 365 miejscach w Polsce, w USA, Azji, Afryce i Australii. Udział zapowiada ponad 70 tysięcy uczestników.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Po co Chinom system kredytu socjalnego?

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2019 17:40
W Pekinie rozpoczęła się doroczna sesja Ogólnochińskiego Zgromadzenia Przedstawicieli Ludowych, który jest chińskim odpowiednikiem parlamentu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jakie są plany Emmanuela Macrona wobec Europy?

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2019 17:30
W artykule opublikowanym w gazetach wszystkich krajów UE Macron przedstawia plan "europejskiego renesansu" i proponuje zwołanie konferencji w celu przedyskutowania politycznych zmian w Europie i rewizji traktatów.
rozwiń zwiń