Zapraszamy do Trójki - popołudnie

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2010 16:00
SMS-y , które wysyłamy w czasie tzw. akcji charytatywnych nie powinny być obciążone podatkiem . Tak przynajmniej kilka miesięcy temu obiecał Premier Donad Tusk.

A jaka jest rzeczywistość?

Czy to prawda , że PKP zawyża kilometraż tras kolejowych ? Po to oczywiście aby pasażer więcej zapłacił na bilet? Być może są to niewielkie, jednostkowe kwoty ale jak się je pomnoży przez liczbę pasażerów....

Czy bank ma prawo żądać od klienta aby ten podpisywał zgodę na pobieranie ewentualnych zobowiązań finansowych z pensji ? Sprawdzimy to popłudniowym ZD3.

Ponadto relacja z Sudanu gdzie Ernest Zozuń obserwuje działalność Polskiej Akcji Humanistarnej budującej w tym kraju studnie głębinowe....Będzie też o tytule Bloger Roku a także o tych , którzy boją się burzy.

Robert Kantereit i Roma Leszczyńska zapraszamy.

Czytaj także

Charytatywny SMS bez VAT. Dziś rozmowy z premierem

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2010 06:19
Premier Donald Tusk spotyka się dziś z przedstawicielami organizacji charytatywnych, które zaapelowały do niego o zniesienie opodatkowania charytatywnych SMS-ów z VAT. Omówi rozwiązania, jakie mają znaleźć się w rozporządzeniu zwalniającym charytatywne SMS-y z VAT.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Charytatywne SMS-y bez VAT. Tylko od kiedy?

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2010 12:41
Urzędy skarbowe nie będą naliczać podatku VAT za charytatywne SMS-y. Premier Donald Tusk po spotkaniu z przedstawicielami organizacji charytatywnych podkreślił, że to bardzo pozytywna zmiana.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskie Radio i PCK pomogą dzieciom powodzian

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2010 13:56
Polskie Radio wspólnie z Polskim Czerwonym Krzyżem rozpoczęło zbiórkę pieniędzy na wakacyjny wypoczynek i wyprawki szkolne dla dzieci z zalanych terenów. Zbiórka pieniędzy będzie prowadzona przez całe lato.
rozwiń zwiń