X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sytuacja Izraela przed wyborami

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2019 17:45
Drugi dzień z rzędu, izraelskie lotnictwo bombarduje cele w Strefie Gazy, a bojownicy w tej palestyńskiej enklawie wystrzelili rakiety w stronę Izraela.
Audio
  • Wojciech Szewko o sytuacji Izraela (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Popartic/Shutterstock.com

Ataki te były odpowiedzią na poniedziałkowy ostrzał ze Strefy Gazy izraelskiej wsi Miszmeret, wskutek którego rannych zostało siedem osób. Izraelskie wojsko oskarżyło o atak Hamas i według izraelskich mediów większe siły wojskowe zostały wysłane na granicę państwa żydowskiego z tą palestyńską enklawą.

Atakom towarzyszy wymiana pogróżek między przywódcami obu stron. Izraelski premier Benjamin Netanjahu, który z powodu wzrostu napięcia zdecydował się skrócić wizytę w USA, podczas, której odebrał od Donalda Trumpa  deklaracje o tym że Wzgórza Golan to izraelskie terytorium, ostrzegł, że Izrael nie będzie tolerował ostrzeliwania rakietami swojego terytorium. Przywódca Hamasu, rządzącego w strefie Gazy, z kolei w wydanym oświadczeniu napisał, że Palestyńczycy się nie poddadzą, a ich ugrupowania zbrojne "powstrzymają wroga, jeśli ten przekroczy czerwone linie".

Wszystko dzieje się na dwa tygodnie przed planowanymi w Izraelu wyborami. Jakie konsekwencje niesie ze sobą obecna sytuacja na Bliskim Wschodzie? Zapraszamy do słuchania dołączonego nagrania rozmowy Ernesta Zozunia z Wojciechem Szewko, specjalistą d.s. bezpieczeństwa. 

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – popołudnie 
Prowadzi: 
Patrycjusz Wyżga
Autor rozmowy: Ernest Zozuń 
Gość: Wojciech Szewko (specjalista d.s. bezpieczeństwa i Bliskiego Wschodu)
Data emisji: 26.03.2019
Godzina emisji: 17.21

Czytaj także

Jak walczyć ze skoliozą idiopatyczną?

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2019 17:00
Skolioza idiopatyczna, często mylona z postawą skoliotyczną, to ciężka choroba. Do dziś nie są znane jej przyczyny. Na ten typ skoliozy choruje 3 proc. światowej populacji, a w Polsce około 1 proc.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sytuacja w Afryce po przejściu cyklonu Idai

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2019 17:30
Do ponad 200 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych potężnego cyklonu Idai i powodzi, które nawiedziły pod koniec ubiegłego tygodnia Mozambik – poinformował we wtorek prezydent tego kraju, Filipe Nyusi, w telewizyjnym wystąpieniu po posiedzeniu rządu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wielki prezent dla Donalda Trumpa

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2019 17:30
Po ponad 20 miesiącach prac, komisja prokuratora generalnego Roberta Millera nie znalazła dowodów na to, że sztab Donalda Trumpa uczestniczył w zmowie, lub koordynował działania z Rosją, by wpłynąć na wynik wyborów w 2016 roku.
rozwiń zwiń