X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

NATO. Więcej na obronność?

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2019 17:45
W Waszyngtonie rozpoczyna się dwudniowe spotkanie ministrów spraw zagranicznych państw NATO z okazji 70. rocznicy utworzenia Sojuszu Północnoatlantyckiego.
Audio
  • 70. rocznica utworzenia Sojuszu Północnoatlantyckiego (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: Shutterstock.com

Podczas sesji roboczych poruszone zostaną kwestie związane z relacjami z Rosją, zaangażowaniem w walkę z terroryzmem oraz współpracą transatlantycką i podziałem obciążeń. Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg wygłosi przemówienia w Kongresie US. Przy tej okazji wspomnieć należy, że zmienia się stosunek do paktu amerykańskiego prezydenta. Stwierdził on, że obciążenie państw NATO nakładami na obronność znacznie się poprawiło, ale też wyraził nadzieję, że w przyszłości kraje te będą wydawać na obronność jeszcze więcej.

Na spotkaniu z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem w Białym Domu Donald Trump powiedział, że pragnąłby, aby członkowie Sojuszu przeznaczali na obronność więcej niż 2 proc.

– To nie jest najwyższa ranga tych obchodów. Być może wynika to z faktu, że nie ma aktualnie zbyt dobrego klimatu na celebrowanie. Mamy brexit w Europie. Dodatkowo jesteśmy w środku wojny handlowej pomiędzy Chinami a Stanami Zjednoczonymi – mówi politolog Artur Wróblewski z Uczelni Łazarskiego. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

*** 

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – popołudnie 
Prowadzi: 
Patrycjusz Wyżga
Autor rozmowy: Ernest Zozuń 
Gość: Artur Wróblewski (politolog, Uczelnia Łazarskiego)
Data emisji: 3.04.2019
Godzina emisji: 17.20

kw

Czytaj także

Powrót Daru Młodzieży. Relacje w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2019 19:00
W Gdyni uroczyście powitano Dar Młodzieży, który zakończył ponad dziesięciomiesięczny "Rejs Niepodległości". Była eskorta dla żaglowca, gdy wpływał do macierzystego portu, przemówienia oficjeli i radość mieszkańców, którzy – jak mówili – stęsknili się. Na Skwerze Kościuszki byli Agnieszka Szwajgier i Tomasz Kowalczewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jaki będzie kolejny ruch Recepa Erdoğana?

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2019 18:00
Wynik niedzielnych wyborów lokalnych to prawdopodobnie jedna z najbardziej znaczących porażek w politycznej karierze Erdogana. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dlaczego Dejan S. zaatakował Wojciecha Kudelskiego?

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2019 17:30
Zatrzymany, doprowadzony, przesłuchiwany i z postawionymi zarzutami – Dejan S., który wczoraj zaatakował nożem byłego prezydenta Siedlec, jest już w rękach śledczych.
rozwiń zwiń