Zapraszamy do Trójki - popołudnie

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2009 16:00
Wydarzenia, rozmowy, komentarze, ważne i ciekawe.

Po ubiegłotygodniowej tragedii w kopalnii "Śląsk" górnicy  donoszą o nieprawidłowościach w kopalniach i zmuszaniu ich do nieprzestrzegania zasad bezpieczeństwa. Porozmawiamy o tym z przedstawicielem górniczych związków.

Zastanowimy się nad stanem drzew w mieście. Czy jest ich wystarczająco dużo i jak o nie dbamy.

Dziś rozpoczęło działalność Obserwatorium Regionalnych Rynków Pracy. Czym się będzie zajmować- o tym w rozmowie z jego dyrektorem.

Po rezygnacji Amerykanów z instalacji tarczy antyrakietowej firma Bumar proponuje własny system obrony przeciwlotniczej. Przedstawimy ten projekt.

Społeczeństwo jest z nami- mówią lekarze i pokazują badania, z których wynika, że ludzie popierają ich starania o wyższe pensje i ograniczenie liczby dyżurów. Omówimy ten problem.

Połączymy się z naszą kolarką górską Mają Włoszczowską, która dwa tygodnie temu miała poważny wypadek ale już w ostatni weekend wystartowała w kolejnych mistrzostwach i zdobyła srebrny medal.

W Pulsie Trójki o Traktacie Lizbońskim.

A w BWP o problemach spółdzielni mleczarskich w kontekście europejskim i o tym kiedy większość urzędowych spraw będziemy mogli załatwić przez internet.

Zapraszamy Michał Olszański i Agnieszka Stępień

Czytaj także

Wstrząs w kopalni. Górnicy wyszli o własnych siłach

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2010 06:57
O 3:30 w kopalni Rudna na Dolnym Śląsku doszło do silnego wstrząsu i zawału. Przez dwie godziny pod ziemią było uwięzionych czterech górników, którzy potem o własnych siłach opuścili zagrożony rejon.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dwie osoby zginęły podczas wstrząsu w kopalni Rudna

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2010 17:29
Wskutek wstrząsu w kopalni Rudna zginęły dwie osoby. Mimo akcji ratunkowej górników nie udało się uratować. Dwóch rannych odwieziono do szpitala.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zginęło 200 osób. "Nie ma tu źdźbła prawdy"

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2010 22:40
Ministerstwo ds.bogactw mineralnych Sierra Leone zdementowało w piątek swą wcześniejszą informację, jakoby 200 osób zginęło w nielegalnej nieczynnej już kopalni złota na południu kraju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lech Kaczyński

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2007 08:17
Prezydent Bush nie powiedział nie w żadnej sprawie. Nie powiedział, że się nie zgadza z moimi ocenami. Ale rozumiem pewną odmienność punktów widzenia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Parki w miastach

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2009 21:00
Parki – miejsca wytchnienia i odpoczynku. Jak są zaprojektowane? Jak wyglądają? Czy potrafimy o nie dbać? Do usłyszenia po 21.00.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katowicki Holding Węglowy wymienił wiceprezesów

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2010 13:27
Prezes Katowickiego Holdingu Węglowego (KHW) Stanisław Gajos pozostanie na swoim stanowisku przez kolejną kadencję. Zmienią się natomiast dwaj z czterech wiceprezesów spółki - zdecydowała rada nadzorcza holdingu.
rozwiń zwiń