Zapraszamy do Trójki - popołudnie

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2010 16:00
Mieszkańcy Lubelszczyzny, dotkniętej kolejną falą powodziową, proszą o pomoc, konkretnie o chleb i wodę pitną. Wiele rodzin jest odciętych od świata, nie ma dostępu do centrów kryzysowych i ośrodków pomocy społecznej.

Dziś mijają dwa miesiące od tragicznej katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. Zginęło wówczas 96 osób, między innymi para prezydencka, którą wspominać dziś będzie na naszej antenie żona prezydenta Gruzji Michela Saakaszwili'ego - Sandra.

Mieszkańcy Lubelszczyzny, dotkniętej kolejną falą powodziową, proszą o pomoc, konkretnie o chleb i wodę pitną. Wiele rodzin jest odciętych od świata, nie ma dostępu do centrów kryzysowych i ośrodków pomocy społecznej. Złą sytuację pogłębia niemiłosierny upał.

Powódź dokonała spustoszeń w wielu rejonach kraju. Rodziny tracą też dobytek swojego życia z powodu osuwisk. O tym zjawisku porozmawiamy z ekspertem z Państwowego Instytutu Geologicznego.

Ponadto o przemyśle aluminiowym w Islandii i przygotowaniach do Mundialu.

Robert Kantereit i Roma Leszczyńska, polecamy!

Czytaj także

Lubelskie: powiat tomaszowski bez prądu

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2010 08:45
Poważna awaria sieci wysokiego napięcia w okolicach Tomaszowa Lubelskiego. Bez prądu są mieszkańcy całego powiatu
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rzeki na Lubelszczyźnie przekraczają stan ostrzegawczy

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2010 20:13
Podczas ostatniej doby największe przybory odnotowano na Wiśle w Puławach, na Bugu we Włodawie i Krzyczewie oraz na Wieprzu w Kośminie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent Gruzji zaprosił polskie dzieci na wakacje

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2010 20:47
Prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili zdecydował o zaproszeniu na wakacje do tego kraju 100 dzieci z rodzin, które najbardziej ucierpiały podczas powodzi w Polsce - poinformowała w piątek ambasada Gruzji w Polsce.
rozwiń zwiń