Nowe fakty w sprawie Dejana S.

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2019 17:00
Jak się okazuje, Dejan S., który tydzień temu ugodził Wojciecha Kudelskiego nożem, był dobrze znany w lokalnym środowisku. W ubiegłym roku, w jednym z siedleckich urzędów, groził pracownikom nożem.
Audio
  • Nowe ustalenia w sprawie sprawcy ataku na b. prezydenta Siedlec (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
Doprowadzenie do Prokuratury Okręgowej, 2 bm. 38-letniego Dejana S. podejrzewanego o napaść na byłego prezydenta Siedlec.
Doprowadzenie do Prokuratury Okręgowej, 2 bm. 38-letniego Dejana S. podejrzewanego o napaść na byłego prezydenta Siedlec.Foto: Piotr Nowak/PAP

– Jak wynika z moich informacji, Dejan S. ma duże problemy ze zdrowiem psychicznym. Prokuratura dotarła do dokumentacji medycznej, która potwierdza, ze został on poddany leczeniu. W przeszłości pojawiał się w urzędach, gdzie składał różnego rodzaju wnioski – wiele z nich, jak mówią urzędnicy, była dość osobliwa – mówi reporter Trójki Kuba Witkowski.

Dejan S. pojawiał się w siedleckich urzędach wielokrotnie. Często zachowywał się przy tym agresywnie. Tak było w dniu, gdy pojawił się w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie, gdzie zaczął grozić pracującym tam osobom nożem. Miał mówić, że "jest głodny i przyszedł kogoś pokroić i zjeść". Po wezwaniu policji, zbiegł on z miejsca zdarzenia. Pracownicy MOPR-u na zdjęciu z doprowadzenia do prokuratury rozpoznali Dejana S. W dniu incydentu, policja ograniczyła się do sporządzenia notatki z zajścia i wysłania patrolu. Czy można było zrobić coś więcej? – Gdyby w momencie interwencji ktoś próbował rozmawiać z tym człowiekiem do momentu aż zjawią się policjanci, moglibyśmy podjąć dalsze działania. Często zdarza się tak, że sprawcy awantur znikają przed przyjazdem funkcjonariuszy – mówi komisarz Agnieszka Świerczewska z Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach.

Czy istniała możliwość zatrzymania Dejana S. zanim doszło do ataku na Wojciecha Kudelskiego? Zapraszamy do słuchania dołączonego materiału.

*** 

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – popołudnie 
Prowadzi:
Marcin Pośpiech
Autorka materiału reporterskiego: Kuba Witkowski
Data emisji: 8.04.2019
Godzina emisji: 16.49

ml/kw

Czytaj także

Atak na byłego prezydenta Siedlec. Dejan S. usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2019 15:47
 - W oparciu o materiał dowodowy Dejanowi S. został przedstawiony zarzut popełnienia przestępstwa; S. jest podejrzany o to, że działając w zamiarze pozbawienia życia, zadał byłemu prezydentowi Siedlec cios nożem w okolice nadbrzusza - powiedziała rzeczniczka siedleckiej prokuratury okręgowej prok. Krystyna Gołąbek. 
rozwiń zwiń