Zapraszamy do Trójki

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2008 16:00
Duchowy przywódca Tybetańczyków Dalajlama XIV dziś w Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego odebrał doktorat honoris causa tej uczelni. Po południu spotka się ze społecznością akademicką UJ.

A w dzisiejszej audycji porozmawiamy z przewodniczącą Stowarzyszenia Studenci dla Wolnego Tybetu.

Będzie też o niezwykłych zdjęciach z Powstania Warszawskiego autorstwa Eugeniusza Lokajskiego, sportowca i fotografa. W stulecie urodzin ukazał się album z jego fotografiami. Opowiemy Panstwu o tych zdjęciach razem z polskim fotografem brytyjskiego pochodzenia- Chrisem Niedenthalem.

Będzie też o Państwowym Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, bo pogłoski o planach jego likwidacji wzbudziły niepokój organizacji pozarządowych. Fundusz pozostanie, ale zmieni sposób funkcjonowania. Więcej o tym w dzisiejszym programie.

Zapraszam- Robert Kantereit

Czytaj także

Dalajlama oskarża Chiny o niszczenie buddyzmu

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2010 10:03
Duchowy przywódca Tybetu Dalajlama XIV powiedział, że Chiny stosują wobec Tybetańczyków represje w ramach przemyślanej akcji niszczenia buddyzmu w Tybecie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chińskie władze powracają do rozmów z Tybetem

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2010 10:59
Chińskie władze po 15-miesięcznej przerwie powracają do rozmów z wysłannikami XIV Dalajlamy. Dokładny termin i miejsce spotkania utrzymywane są w tajemnicy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Obama popiera zachowanie tożsamości Tybetu

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2010 19:37
Dalajlama został przyjęty przez Obamę w Białym Domu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dalajalama "ćwierka". Tym razem to nie oszust

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2010 17:06
Przywódca Tybetu po raz pierwszy zarejestrował się oficjalnie na Twitterze – informuje Mashable, znany portal poświęcony mediom społecznościowym.
rozwiń zwiń