X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Odbudujmy Notre Dame. Polskie Radio przyłącza się do apelu przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2019 17:30
– Ta akcja już się rozwija i jest zbudowana na czymś, co cechuje Polaków, na wrażliwości. Stało się coś dramatycznego, jakby pękło serce Europy, chrześcijańskie serce Europy, ale nie tylko. Notre Dame to symbol niezwykły, o stracie i bólu przenikającym serca mówili wierzący i niewierzący – mówił w Trójce prezes Polskiego Radia Andrzej Rogoyski.   
Audio
  • Prezes Polskiego Radia Andrzej Rogoyski o akcji wsparcia odbudowy katedry Notre Dame w Paryżu (Zapraszamy do Trójki – popołudnie)
Prezes Polskiego Radia Andrzej Rogoyski
Prezes Polskiego Radia Andrzej RogoyskiFoto: PAP/Piotr Polak

W środę arcybiskup Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, zwrócił się z apelem do wszystkich Polaków o pomoc materialną w odbudowie katedry Notre Dame w Paryżu. Wsparcie ma zostać przekazane za pośrednictwem akcji SMS-owej oraz przez dobrowolne wpłaty na konto Caritas Polska. 

>>> Pożar katedry Notre Dame w Paryżu. Komentarze i archiwalne nagrania w Trójce <<<

Andrzej Rogoyski ogłosił, że Polskie Radio przyłącza się do apelu przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski. – Apelujemy do wszystkich Polaków, niezależnie od ich wrażliwości religijnej, i do Polaków niewierzących, aby pomogli w odbudowie tego symbolu Europy, aby katedra Notre Dame znów mogła gościć Polaków – mówi prezes Polskiego Radia. 

Paryska katedra Notre Dama jest dla Polaków szczególna także dlatego, że 1 grudnia 2018 roku uroczyście zainaugurowano tam kaplicę polską z obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej. Kaplica, podobnie jak relikwie świętego Jana Pawła II, ocalała z pożaru.  

>>> Katedra Notre Dame. Historia niezwykłej świątyni poruszającej serca milionów <<<

Dzisiaj o godzinie 18.50 zabrzmią dzwony we wszystkich katedrach w Polsce, jako symbol wsparcia odbudowy katedry Notre Dame.  


PAP Notre Dame po pożarze 1 1200 .jpg
Pożar katedry Notre Dame - serwis specjalny

Dobrowolnych wpłat można dokonywać na konto Caritas Polska 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 z dopiskiem ODBUDOWA oraz wysyłając SMS na nr 72052 o treści ODBUDOWA (koszt 2,46 z VAT).

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

>>> Dowiedz się więcej o pożarze katedry Notre Dame w Paryżu <<<

.

*** 

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - popołudnie 
Prowadzi: 
Patrycjusz Wyżga
Gość: Andrzej Rogoyski (prezes Polskiego Radia)
Data emisji: 10.04.2019
Godzina emisji: 17.23

gs/ag

Czytaj także

Czy pożar katedry zmieni Europejczyków?

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2019 14:00
Pożar, który wybuchł w katedrze Notre Dame, udało się do północy opanować na tyle, że strażacy podali, iż struktura budowli i fasada zachodnia zostały ocalone. Prezydent Francji Emmanuel Macron zapowiedział odbudowę katedry.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Notre Dame w kulturze i popkulturze

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2019 22:00
O katedrze Notre Dame powiedziano w ostatnich godzinach tak wiele, że trudno byłoby jeszcze coś dorzucać. Jednak pożar "wywołał" poboczne tematy, w różny sposób powiązane z paryską katastrofą.
rozwiń zwiń