X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kto stoi za zamachami na Sri Lance?

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2019 17:44
Tak zwane Państwo Islamskie przyznało się do przeprowadzenia w niedzielę na Sri Lance serii samobójczych zamachów. Miał to być odwet za ataki na meczety w Nowej Zelandii, do których doszło ponad miesiąc temu. Według najnowszych informacji lista ofiar niedzielnych aktów terroru wzrosła do 321. 
Audio
  • Tragedia na Sri Lance. Zignorowano ostrzeżenia? (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
Mieszkańcy Sri Lanki oddają hołd ofiarom zamachów.
Mieszkańcy Sri Lanki oddają hołd ofiarom zamachów. Foto: PAP/EPA/RAJAT GUPTA

Lankijskie władze podały najpierw nazwy dwóch lokalnych radykalnych ugrupowań islamskich, które ich zdaniem odpowiedzialne są za przeprowadzenie zamachów. Później w internecie pojawiło się oświadczenie przypisywane tzw. Państwu Islamskiemu, które wzięło na siebie odpowiedzialność za akty terroru na Sri Lance. 

Wstępne wyniki śledztwa wskazują na to, że ataki na kościoły i hotele w Niedzielę Wielkanocną stanowiły odwet za atak na dwa meczety w Christchurch w Nowej Zelandii, do których doszło w połowie marca. W Nowej Zelandii zginęło wówczas 50 osób. W związku z zamachami na Sri Lance do tej pory zatrzymano ponad 40 osób, w tym jednego obywatela Syrii. Na Sri Lance obowiązuje stan wyjątkowy i godzina policyjna. 

– Jeśli Amerykanie przed 11 września mogli zignorować sygnały na temat zagrożenia, to dlaczego takiego błędu nie miałyby popełnić służby znacznie mniejszych państw? Z drugiej strony Sri Lanka nie jest państwem, które nie zna problemu walki z organizacjami terrorystycznymi – mówi Zbigniew Parafianowicz, dziennikarz z działu zagranicznego "Dziennika Gazety Prawnej".

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, w której poruszono również temat wyborów prezydenckich na Ukrainie. 

*** 

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – popołudnie 
Prowadzi:
 Patrycjusz Wyżga
Autor rozmowy: Michał Żakowski 
Gość: Zbigniew Parafianowicz ("Dziennik Gazeta Prawna")
Data emisji: 23.04.2019
Godzina emisji: 17.22

IAR/kw/gs

Czytaj także

Czy czeka nas zmiana władzy w Izraelu?

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2019 18:00
Wybory do Knesetu. Najpoważniejsza walka toczy się miedzy rządzącym nieprzerwanie od 10 lat prawicowym Likudem premiera Benjamina Netanjahu a centrolewicowym Niebiesko-Białym sojuszem byłego szefa sztabu generalnego Benny'ego Gantza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy Kubę czekają wielkie zmiany?

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2019 17:30
– Nowa konstytucja to potwierdzenie stanu faktycznego, ale i próba otwarcia się Kuby na kapitalizm w modelu chińskim – mówi Maciej Okraszewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Odbudujmy Notre Dame. Polskie Radio przyłącza się do apelu przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2019 17:30
– Ta akcja już się rozwija i jest zbudowana na czymś, co cechuje Polaków, na wrażliwości. Stało się coś dramatycznego, jakby pękło serce Europy, chrześcijańskie serce Europy, ale nie tylko. Notre Dame to symbol niezwykły, o stracie i bólu przenikającym serca mówili wierzący i niewierzący – mówił w Trójce prezes Polskiego Radia Andrzej Rogoyski.   
rozwiń zwiń