X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wizyta Kim Dzong Una w Rosji

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2019 18:13
Pociąg wiozący przywódcę komunistycznej Północy Kim Dzong Una dotarł do Władywostoku, gdzie na jutro (25.05.2019) zaplanowano spotkanie przywódców Rosji i Korei Północnej.
Audio
  • Wspólne plany Rosji i Korei Północnej (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
Kim Dzong Un w drodze do Rosji
Kim Dzong Un w drodze do Rosji Foto: PAP/EPA/YONHAP

To pierwsza zagraniczna wizyta Kim Dzong Una od czasu szczytu w Hanoi, na którym Korea Północna i USA nie doszły do porozumienia w kwestii denuklearyzacji Półwyspu Koreańskiego. W opinii obserwatorów to skłoniło Pjongjang do wzmacniania relacji z tradycyjnymi sojusznikami – Rosją i Chinami. O ile Kim Dzong Un od ubiegłego roku trzykrotnie spotkał się z prezydentem Chin, o tyle będzie to jego pierwsze bezpośrednie spotkanie z Władimirem Putinem. 

We Władywostoku trwają ostatnie przygotowania do wizyty obu przywódców. Główne tematy rozmów Kima i Putina oscylować mają wokół sposobu przełamania impasu w negocjacjach rozbrojeniowych. 

– Wygląda to trochę tak, że Korea Północna dobiera sobie przedstawicieli państw, z którymi chce rozmawiać. Oczywiście nie chcę budować wizerunku tego kraju jako wszechpotężnego i układającego te klocki światowej polityki po swojemu, ale na pewno musimy zwrócić uwagę na kontekst tej wizyty – mówi Oskar Pietrewicz z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

*** 

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – popołudnie 
Prowadzi:
 Patrycjusz Wyżga
Autor rozmowy: Michał Żakowski 
Gość: Oskar Pietrewicz (Polski Instytut Spraw Międzynarodowych)
Data emisji: 24.04.2019
Godzina emisji: 17.21

kw/mk

Czytaj także

Czy Kubę czekają wielkie zmiany?

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2019 17:30
– Nowa konstytucja to potwierdzenie stanu faktycznego, ale i próba otwarcia się Kuby na kapitalizm w modelu chińskim – mówi Maciej Okraszewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Odbudujmy Notre Dame. Polskie Radio przyłącza się do apelu przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2019 17:30
– Ta akcja już się rozwija i jest zbudowana na czymś, co cechuje Polaków, na wrażliwości. Stało się coś dramatycznego, jakby pękło serce Europy, chrześcijańskie serce Europy, ale nie tylko. Notre Dame to symbol niezwykły, o stracie i bólu przenikającym serca mówili wierzący i niewierzący – mówił w Trójce prezes Polskiego Radia Andrzej Rogoyski.   
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kto stoi za zamachami na Sri Lance?

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2019 17:44
Tak zwane Państwo Islamskie przyznało się do przeprowadzenia w niedzielę na Sri Lance serii samobójczych zamachów. Miał to być odwet za ataki na meczety w Nowej Zelandii, do których doszło ponad miesiąc temu. Według najnowszych informacji lista ofiar niedzielnych aktów terroru wzrosła do 321. 
rozwiń zwiń