X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nowy rząd Estonii. Czy osłabi relacje z Brukselą?

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2019 18:00
– Po ostatnich wyborach Estonia nie oddali się od UE, choć pojawiają się zjawiska, które można opisać jako eurosceptyczne – mówi w Trójce Kazimierz Popławski z portalu Esti.pl.
Audio
  • Jak będzie wyglądać Estonia po wyborach? (Zapraszamy do Trójki – popołudnie)
Nowy estoński rząd podczas zaprzysiężenia
Nowy estoński rząd podczas zaprzysiężenia Foto: PAP/EPA/VALDA KALNINA

Gabinet premiera Juriego Ratasa, tworzony przez trzy partie o charakterze centrowym, nacjonalistycznym i konserwatywnym, złożył przysięgę przed estońskim parlamentem. Procedurze zaprzysiężenia towarzyszyły incydenty.

Prezydent Estonii Kersti Kaljulaid wzięła udział w uroczystości zaprzysiężenia ubrana w bluzę sportową z napisem "słowo jest wolne" i opuściła swoje miejsce na sali plenarnej przed złożeniem przysięgi przez ministra ds. informatyzacji oraz handlu zagranicznego. Ministrowie, składając przysięgę, musieli wykonać zwyczajowy gest podziękowania w stronę pustego fotela głowy państwa. Decyzją nowego marszałka flagi Unii Europejskiej stojące do tej pory obok estońskich w sali, w której odbywają się ceremonie, zostały usunięte i zastąpione narodowymi.

W dniu zaprzysiężenia przed gmachem parlamentu zebrali się też protestujący w obronie wolności obywatelskich oraz sprzeciwiający się rządom nacjonalistów. Estonia tak jak i my wstąpiła do Unii Europejskiej 15 lat temu.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania rozmowy. 

*** 

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – popołudnie 
Prowadzi:
Piotr Łodej
Autor rozmowy: Ernest Zozuń 
Gość: Kazimierz Popławski (portal esti.pl)
Data emisji: 30.04.2019
Godzina emisji: 17.22

ml/mk

Czytaj także

Estonia nie wpuściła rosyjskiego żaglowca. Jest w drodze do Gdyni

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2019 20:49
MSZ monitoruje sytuację dot. rosyjskiego żaglowca "Siedow", na którego pokładzie mają znajdować się kursanci z Krymu - poinformowała rzeczniczka resortu Ewa Suwara. Według TASS żaglowiec nie został wpuszczony przez władze Estonii na wody terytorialne tego kraju i obrał kurs na port w Gdyni. 
rozwiń zwiń