Zapraszamy do Trójki

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2008 16:00
8 lat więzienia, zmniejszone na mocy amnestii o połowę - to wyrok Sądu Okręgowego w Warszawie dla Ireneusza K., b. zomowca, oskarżonego o śmiertelne pobicie w 1983 maturzysty Grzegorza Przemyka.

To jedna z najgłośniejszych zbrodni stanu wojennego. Proces toczył się po raz piąty - wcześniej Ireneusz K. był uniewinniany, a te wyroki uchylały sądy wyższych instancji. Dziś w programie porozmawiam z przyjacielem Grzegorza, a także uczniami liceum, do którego chodził Przemyk.

Będziemy też w Kabulu. Rozmowy pokojowe z Talibami stoją w miejscu, a sami rebelianci są coraz mocniejsi. Tak wygląda obraz wojny w tym kraju w momencie, gdy polscy żołnierze zaczynają przeprowadzać się do prowincji Ghazni, a za pół roku będą za nią całkowicie odpowiedzialni. Więcej w relacji naszego reportera.

Czy można zatankować więcej paliwa niż wynosi maksymalna pojemność zbiornika samochodu? Okazuje się, że tak. Na jednej ze stacji benzynowej naszemu słuchaczowi udało się jakimś cudem "zmieścić" aż ponad 10 litów paliwa ponad normę. Szczególy w dzisiejszej audycji.

Zapraszam- Robert Kantereit

Czytaj także

Zakatował Grzegorza Przemyka. Nie odpowie za zbrodnie

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2009 08:24
ZOMOwiec, który zakatował Grzegorza Przemyka, nie zostanie ukarany. Sąd Apelacyjny w Warszawie uznał, że sprawa śmierci maturzysty przedawniła się w 2005 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Będzie kasacja wyroku w sprawie Grzegorza Przemyka

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2009 14:11
Minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski zapowiedział, że będzie wnosił o kasację od wyroku Sądu Apelacyjnego w sprawie Grzegorza Przemyka. Szef resortu sprawiedliwości będzie chciał, aby sprawa była rozpatrywana przez Sąd Najwyższy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bijcie tak, żeby nie było śladów

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2013 07:35
Otrzymał kilkadziesiąt uderzeń pałkami w plecy i kilkanaście ciosów w brzuch.
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Odkrywamy, jak bardzo to społeczeństwo zostało zniszczone”

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2008 09:41
Nie tylko np. szkoły czy szpitale zostały zniszczone, ale świadomość i samodzielność w myśleniu w ogóle społeczeństwa są na bardzo niskim poziomie.
rozwiń zwiń