X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polska potęgą nielicencjonowanych figurek postaci "Gwiezdnych wojen"

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2019 17:49
Międzynarodowy Dzień Gwiezdnych Wojen, który przypada na początku maja, to dobra okazja, by przypomnieć, że w Polsce na masową skalę produkowane były figurki filmowych postaci. Prawie w niczym nie przypominają oryginałów z Zachodu, ale i tak są niezwykle pożądane.
Audio
  • Polska potęgą nielicencjonowanych figurek postaci z "Gwiezdnych wojen" (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
Jakub Burzyński
Jakub BurzyńskiFoto: archiwum prywatne

Jakub Burzyński, autor książki "Far Far Away", właściciel jednej z trzech kompletnych kolekcji polskich figurek, mówił w audycji, w jaki sposób udało się stworzyć te nielicencjonowane. – Byliśmy za żelazną kurtyną i figurek amerykańskich u nas nie było. Te nieliczne, które jednak do nas dotarły, a kupowali ludzie, którzy pracowali za granicą, wpadały w ręce drobnych przedsiębiorców, którzy tworzyli ich odlewy na własną rękę i zarzucali nimi sklepy w Polsce – wyjaśnił.  

Figurki produkowane w Polsce są cenione przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych. Podobno dla fanów są warte więcj niż wersje oryginalne. Dlaczego? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego materiału.

*** 

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – popołudnie 
Prowadzi:
 Patrycjusz Wyżga
Materiał reporterski: Agnieszka Szwajgier
Data emisji: 8.05.2019
Godzina emisji: 16.23

abi/gs

Czytaj także

Katarzyna Nosowska: pozytywne słowa pozwalają nam rozwijać się i wzrastać

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2019 17:21
– Trudne momenty życiowe w ostatnich latach sprawiły, że czułam, jakbym dotarła do ściany. Miałam dwie możliwości: albo uwić gniazdo z kołdry i tam dożyć, albo wziąć się z życiem za bary i stać się swoim przyjacielem – opowiadała Katarzyna Nosowska.
rozwiń zwiń