Uwaga! Czołg jedzie! Jak powinni zachować się inni uczestnicy ruchu?

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2019 17:00
W czerwcu zaczynają się ćwiczenia Dragon 19, tymczasem nie wszyscy kierowcy wiedzą, co robić, kiedy na ogólnie dostępnej drodze pojawi się czołg albo pojazd opancerzony. Wojskowe znaki drogowe, z charakterystyczną sylwetką czołgu, też niewiele nam mówią…
Audio
  • Jak zachować się na drodze, którą porusza się kolumna wojskowa? (Zapraszamy do Trójki – popołudnie)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Piotr Wytrazek/Shutterstock.com

– Kierowca, zbliżając się do kolumny pojazdów wojskowych, powinien zachować szczególną ostrożność i rozwagę. Nie zalecam wyprzedzania takowej. Nikłe są szanse na wyprzedzenie całej kolumny, liczącej od 6 do 20 pojazdów – mówi ppłk Artur Karpieńko, rzecznik Żandarmerii Wojskowej. – Nie wolno takiej kolumny rozdzielać – dodaje podinsp. Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

W jakich okolicznościach wolno wyprzedzać kolumnę wojskową? Jak zachować się, gdy widzimy na rondzie żołnierza trzymającego w rękach chorągiewki sygnalizacyjne? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego materiału.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – popołudnie
Prowadzi: Marcin Pośpiech
Autor materiału reporterskiego: Tomasz Jeleński
Data emisji: 13.05.2019
Godzina emisji: 16.37

ml/gs

Czytaj także

Czy każdy odblask zapewnia bezpieczeństwo?

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2018 17:17
Okres jesienno-zimowy sprawia, że częściej zmuszeni jesteśmy przemieszczać się pieszo po zmroku. Należy wtedy pamiętać, że bez odblaskowych elementów możemy sprowadzić na siebie śmiertelne zagrożenie. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy jeździmy coraz gorzej?

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2019 13:00
Polska znajduje się wśród krajów europejskich z największą liczbą ofiar śmiertelnych wypadków drogowych na milion mieszkańców.
rozwiń zwiń