Zapraszamy do Trójki - popołudnie

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2010 16:00
W Warszawie zmarł pierwszy minister spraw zagranicznych III RP prof. Krzysztof Skubiszewski. Był wybitnym polskim politykiem i prawnikiem.

      W Warszawie zmarł pierwszy minister spraw zagranicznych III RP prof. Krzysztof Skubiszewski  . Wybitny polski polityk i prawnik, szef dyplomacji w 1989-1993 miał 83 lata. W popołudniowej audycji wspomninać go będą jego współpracownicy.

     Jaka jest szansa na stworzenie Karty Praw Rodzącej? Przywileje, możliwości i najważniejsze: koszty opieki medycznej nad kobieta ciężarną byłyby zawarte w tym dokumencie. Nikt nie ma wątpliwości , że warto go tworzyć.

   Do woja marsz do woja....Dziś już tylko na kwalifikację wojskową. Bo armia w Polsce jest zawodowa. Ale kiedyś ...to było przeżycie dla rekruta!

   Czy zasady kodeksu ruchu drogowego zmieniają się w zależności od pogody? Czy jeśli ciągła linia jest niewidoczna policjanci nie mają prawa wlepić mandatu czy mają? Jeśli parkujesz w miejscu niedozwolonym ale znak został przykryty przez śnieg to ...co ?

   Ponadto o wyborach na Ukrainie i opowieść o kolejnym pasjonacie , pasjonatce tym razem . Miłośniczce górskiej wspinaczki.

   Robert Kantereit i Roma Leszczyńska.

Czytaj także

Zmarł prof. Krzysztof Skubiszewski

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2010 12:25
W Warszawie zmarł pierwszy minister spraw zagranicznych III RP prof. Krzysztof Skubiszewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Der Tagesspiegel": zmarł architekt pojednania

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2010 11:43
Niemiecka prasa pisze o Krzysztofie Skubiszewskim jako o jednym z architektów polsko-niemieckiego pojednania. Większość niemieckich dzienników odnotowuje śmierć pierwszego niekomunistycznego szefa polskiej dyplomacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warszawa: pogrzeb Krzysztofa Skubiszewskiego

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2010 12:03
W warszawskiej Archikatedrze Świętego Jana Chrzciciela odbyła się msza pogrzebowa byłego ministra spraw zagranicznych, Krzysztofa Skubiszewskiego. Profesora pożegnali przyjaciele, współpracownicy, a także ci, którzy nigdy go nie spotkali, ale są wdzięczni za to, co zrobił dla polskiej polityki zagranicznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Był bardziej ceniony w Europie, niż w Polsce"

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2010 06:58
Prawdziwy Polak, prawdziwy Europejczyk, ale nade wszystko człowiek wielkiego formatu. Tak mówi o zmarłym w ubiegłym tygodniu profesorze Krzysztofie Skubiszewskim prymas Polski, arcybiskup Henryk Muszyński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wspomnienia o Krzysztofie Skubiszewskim

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2010 21:00
W Klubie Trójki wpomnienia o zmarłym dzis prof. Krzysztofie Skubiszewskim. Goścmi w studiu będą byli ambasadorowie Jan Dowgiałło, Stanisław Czartoryski oraz dziennikarze i publicysci Andrzej Jonas i Adam Krzemiński.
rozwiń zwiń