Zapraszamy do Trójki

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2009 16:00
Dramatyczna śmierć Polaka w Pakistanie poruszyła wszystkich. Program rozpoczniemy od trudnych pytań i jeszcze trudniejszych odpowiedzi dotyczących porwania pracownika firmy "Geofizyka" i działań polskiego rządu dotyczących jego uwolnienia. Moim gościem będzie były szef Wojskowej Formacji Specjalnej GROM- Sławomir Petelicki.

Porozmawiamy też o realizacji w Polsce działań dotyczących ograniczenia emisji dwutlenku węgla. W tym kontekście wspomnimy o gotowaniu wody na herbatę- jak gotuje ją Polak, a jak Duńczyk? Który robi to w sposób bardziej sprzyjający środowisku?

Jesteśmy dziś razem z naszym reporterem na jednej z najbardziej znanych uczelni świata- w Oxfordzie. To oczywiście w ramach akcji TPG- Uniwersytety.

Zapraszam- Robert Kantereit

Czytaj także

Zatrzymano porywaczy Piotra Stańczaka

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2010 18:33
Policja pakistańska zatrzymała 4 osoby bezpośrednio odpowiedzialne za porwanie Piotra Stańczaka – powiedział szef MSZ Radosław Sikorski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rozmowy dobrym znakiem, ale nie było przełomu

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2010 07:29
Pierwsze od czternastu miesięcy indyjsko-pakistańskie rozmowy nie przeniosły przełomu, ale są dobrym znakiem na przyszłość - tak interpretowane jest w Indiach delhijskie spotkanie ministrów spraw zagranicznych obu krajów. Indyjskie media podkreślają, iż rozmowy zostały przyjęte z zadowoleniem zarówno przez Stany Zjednoczone, jak i Unię Europejską.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jeśli gromowcy pojadą, to zrobią to dobrze

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2009 09:14
Grom to jest taki skalpel trzymany w ręku chirurga. Tym chirurgiem jest nasz rząd, jest nasze państwo. I tak jak zostanie pokierowany, tak to zrobi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zapraszamy do Trójki

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2009 16:00
Pakistański mułła Szah Abdul Aziz proponuje pomoc w odzyskaniu ciała zabitego w Pakistanie Polaka. Nasz MSZ przyjął ofertę. O szansach na powodzenie tej misji prozmawiam z ekspertem d.s. terroryzmu.
rozwiń zwiń