X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nie żyje były prezydent Egiptu Mohammed Mursi

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2019 11:00
Były prezydent Egiptu Mohammed Mursi zmarł na atak serca podczas rozprawy sadowej. Był oskarżony o szpiegostwo i nielegalne kontakty z palestyńskim Hamasem.
Mohammed Mursi
Mohammed MursiFoto: Sven Hoppe/PAP/DPA

Mursi przebywał w więzieniu od obalenia go przez wojskowych w 2013 roku. Organizacje praw człowieka zarzucały władzom Egiptu, że nie zapewniają Mursiemu odpowiedniej opieki medycznej. Informowały między innymi, że jest on przez 23 godziny na dobę przetrzymywany w izolatce, co stanowi według ONZ torturę.

Syn byłego prezydenta poinformował, że władze nie chcą się zgodzić na pochówek w jego rodzinnych stronach w Delcie Nilu. Pochowano go kilka godzin po śmierci w dzielnicy Medinat Nasr, na wschodzie Kairu, w obecności rodziny. Modlitwa pogrzebowa odbyła się w szpitalu więziennym w Tora. O prezydencie Mohamedzie Mursim dziś porozmawiam z Ambasadorem Janem Natkańskim.

***

Zapraszam na tę rozmowę w popołudniowym paśmie "Zapraszamy do Trójki" we wtorek (18.06) o godz. 17.20.

Ernest Zozuń

Czytaj także

Co przyniosą zmiany w mołdawskiej polityce?

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2019 17:40
Trybunał Konstytucyjny Mołdawii usunął Igora Dodona z funkcji prezydenta i mianował byłego premiera Pavela Filipa na tymczasowego szefa państwa. Filip ma rozwiązać parlament i wyznaczyć datę nowych wyborów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Protesty w Hongkongu. "Pekin sprawdza wytrzymałość mieszkańców"

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2019 18:00
– Od 1997 roku, kiedy Hongkong wrócił pod władzę Pekinu, przez 50 lat miała obowiązywać zasada "jeden kraj, dwa systemy". Miał on nie podlegać chińskiej policji, jurysdykcji ani niczemu innemu, co mogłoby ograniczać wolność słowa. W praktyce okazało się inaczej – mówi Rafał Tomański.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Trębacz" pokonał "rewolwerowca". Dlaczego wyniki wyborów w Goerlitz są tak ważne?

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2019 18:00
– Wszyscy, nie tylko w Goerlitz i Saksonii, wyczekiwali z drżeniem wygranej kandydata AfD. Miał bardzo duże szanse. Wieczór wyborczy był niesamowity i do samego końca nie było wiadomo, czy wielka koalicja pokona Alternatywę dla Niemiec. Udało im się to – mówi dr Anna Kwiatkowska-Drożdż z Ośrodka Studiów Wschodnich.
rozwiń zwiń