Jak chronić się przed analogowymi hakerami?

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2019 17:40
Testowanie systemów bezpieczeństwa własnej siedziby to coraz częściej podejmowane działania przez duże firmy. Wynajmowani specjaliści starają się znaleźć słabe punkty umożliwiające wejście, sprawdzają systemy elektronicznych bramek i pracę ochrony, bo nie od dziś wiadomo, że najsłabszym ogniwem takiego systemu bywa człowiek.
Audio
  • Jakie luki w zabezpieczeniach wykorzystują analogowi hakerzy? (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Andrey_Popov/Shutterstock.com

– Pokazujemy klientom słabe punkty, tak zwane podatności ich organizacji, zarówno w wymiarze technologicznym, jak i organizacyjnym, czyli wszędzie tam, gdzie niekoniecznie działają procedury i wykorzystując te słabości, można się dostać do środka – mówi Piotr Szeptyński z ISEC.

Okazuje się, że nawet budynki instytucji, które, wydawałoby się, są niemożliwe do spenetrowania przez osoby postronne, miewają duże dziury w systemach bezpieczeństwa. W jaki sposób potrafią je wykorzystywać analogowi hakerzy? O tym w dołączonym nagraniu audycji. Zapraszamy do słuchania.

*** 

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – popołudnie 
Prowadzi: 
Marcin Pośpiech
Autor materiału reporterskiego: Tomasz Jeleński
Data emisji: 27.06.2019
Godzina emisji: 16.26

ml

Czytaj także

Po co Chinom system kredytu socjalnego?

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2019 17:40
W Pekinie rozpoczęła się doroczna sesja Ogólnochińskiego Zgromadzenia Przedstawicieli Ludowych, który jest chińskim odpowiednikiem parlamentu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Uwaga! Czołg jedzie! Jak powinni zachować się inni uczestnicy ruchu?

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2019 17:00
W czerwcu zaczynają się ćwiczenia Dragon 19, tymczasem nie wszyscy kierowcy wiedzą, co robić, kiedy na ogólnie dostępnej drodze pojawi się czołg albo pojazd opancerzony. Wojskowe znaki drogowe, z charakterystyczną sylwetką czołgu, też niewiele nam mówią…
rozwiń zwiń

Czytaj także

30. rocznica masakry na placu Tian'anmen. Pamięć Chin. Pamięć świata

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2019 18:00
– Bezpośrednich znaków, symboli tego, co pamiętamy, sprzed 30 lat nie ma, ale pamięć o tym, co się wydarzyło, paradoksalnie jest pod postacią tysięcy kamer, setek nieumundurowanych i dobrze zamaskowanych funkcjonariuszy służb bezpieczeństwa – mówi Tomasz Sajewicz, korespondent Polskiego Radia w Chinach. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska chemia - wielka polska branża z wielkimi wyzwaniami

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2019 15:22
Branża chemiczna odgrywa kluczową rolę dla gospodarki Polski, a jej dalszy rozwój zależy od innowacyjności – napisali m.in. w listach do uczestników zainagurowanego w środę w Płocku (Mazowieckie) 6. Kongresu Polska Chemia prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń