X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak chronić się przed analogowymi hakerami?

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2019 17:40
Testowanie systemów bezpieczeństwa własnej siedziby to coraz częściej podejmowane działania przez duże firmy. Wynajmowani specjaliści starają się znaleźć słabe punkty umożliwiające wejście, sprawdzają systemy elektronicznych bramek i pracę ochrony, bo nie od dziś wiadomo, że najsłabszym ogniwem takiego systemu bywa człowiek.
Audio
  • Jakie luki w zabezpieczeniach wykorzystują analogowi hakerzy? (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Andrey_Popov/Shutterstock.com

– Pokazujemy klientom słabe punkty, tak zwane podatności ich organizacji, zarówno w wymiarze technologicznym, jak i organizacyjnym, czyli wszędzie tam, gdzie niekoniecznie działają procedury i wykorzystując te słabości, można się dostać do środka – mówi Piotr Szeptyński z ISEC.

Okazuje się, że nawet budynki instytucji, które, wydawałoby się, są niemożliwe do spenetrowania przez osoby postronne, miewają duże dziury w systemach bezpieczeństwa. W jaki sposób potrafią je wykorzystywać analogowi hakerzy? O tym w dołączonym nagraniu audycji. Zapraszamy do słuchania.

*** 

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – popołudnie 
Prowadzi: 
Marcin Pośpiech
Autor materiału reporterskiego: Tomasz Jeleński
Data emisji: 27.06.2019
Godzina emisji: 16.26

ml

Czytaj także

Po co Chinom system kredytu socjalnego?

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2019 17:40
W Pekinie rozpoczęła się doroczna sesja Ogólnochińskiego Zgromadzenia Przedstawicieli Ludowych, który jest chińskim odpowiednikiem parlamentu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Uwaga! Czołg jedzie! Jak powinni zachować się inni uczestnicy ruchu?

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2019 17:00
W czerwcu zaczynają się ćwiczenia Dragon 19, tymczasem nie wszyscy kierowcy wiedzą, co robić, kiedy na ogólnie dostępnej drodze pojawi się czołg albo pojazd opancerzony. Wojskowe znaki drogowe, z charakterystyczną sylwetką czołgu, też niewiele nam mówią…
rozwiń zwiń

Czytaj także

30. rocznica masakry na placu Tian'anmen. Pamięć Chin. Pamięć świata

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2019 18:00
– Bezpośrednich znaków, symboli tego, co pamiętamy, sprzed 30 lat nie ma, ale pamięć o tym, co się wydarzyło, paradoksalnie jest pod postacią tysięcy kamer, setek nieumundurowanych i dobrze zamaskowanych funkcjonariuszy służb bezpieczeństwa – mówi Tomasz Sajewicz, korespondent Polskiego Radia w Chinach. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska chemia - wielka polska branża z wielkimi wyzwaniami

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2019 15:22
Branża chemiczna odgrywa kluczową rolę dla gospodarki Polski, a jej dalszy rozwój zależy od innowacyjności – napisali m.in. w listach do uczestników zainagurowanego w środę w Płocku (Mazowieckie) 6. Kongresu Polska Chemia prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń