X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Władimir Putin prezydentem związku Rosji i Białorusi?

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2019 17:44
Prezydent Białorusi rozpoczął wizytę w Rosji. Aleksander Łukaszenka przez dwa dni spotyka i rozmawia z prezydentem Władimirem Putinem o przyszłości Białorusi i Rosji. 
Audio
  • Wspólna przyszłość Rosji i Białorusi (Zapraszamy do Trójki – popołudnie)
Alaksandr Łukaszenka i Władimir Putin
Alaksandr Łukaszenka i Władimir PutinFoto: PAP/EPA/MICHAEL KLIMENTYEV

Prezydenci Rosji i Białorusi odwiedzili prawosławny Monastyr Wałaamski położony na wyspie na jeziorze Ładoga. W Petersburgu wzięli udział w sesji plenarnej VI Forum Regionów Białorusi i Rosji. Zaplanowano też dwustronne rozmowy przywódców państw. 

Komentatorzy zwracają uwagę, że Moskwa w ostatnim okresie naciska na Mińsk w celu pogłębienia integracji i od tego uzależnia dalsze wsparcie finansowe. Niektórzy widzą w tym zagrożenie dla niepodległości Białorusi. 

– Generalnie mało wiemy o społeczeństwie białoruskim. Tam badania są zabronione i nie ma żadnej firmy, która mogłaby je przeprowadzić. Tutaj rodzi się pytanie: co wynikłoby z badań przeprowadzonych wśród całego społeczeństwa? – mówi Wojciech Konończuk z Ośrodka Studiów Wschodnich.

Czy Białoruś zostanie wchłonięta przez Rosję, a Władimir Putin zostanie jej prezydentem? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania rozmowy. 

*** 

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – popołudnie 
Prowadzi:
 Patrycjusz Wyżga 
Autor rozmowy: Michał Żakowski 
Gość: Wojciech Konończuk (Ośrodek Studiów Wschodnich)
Data emisji: 17.07.2019
Godzina emisji: 17.19

IAR/kw/mk

Czytaj także

Turcja i Francja przeciwko USA?

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2019 17:45
Prezydent Recep Tayyip Erdogan zapowiedział w poniedziałek, że rosyjski rakietowy system obrony powietrznej S-400, którego pierwsze elementy dotarły już do Turcji, będzie w pełni wdrożony w kwietniu 2020 roku. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lekarze każdego roku będą musieli mierzyć i ważyć palących pacjentów

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2019 16:40
Od 1 stycznia 2020 roku lekarz rodzinny będzie miał obowiązek corocznych pomiarów wzrostu i wagi pacjenta oraz przeprowadzenia ankiety dotyczącej palenia papierosów. Tak mówi specjalne rozporządzenie ministra zdrowia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wokół wizyty prezydenta Litwy w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2019 18:22
Nowy prezydent Litwy Gitanas Nauseda przyjechał do Polski. To jego pierwsza oficjalna wizyta zagraniczna. Politykowi towarzyszy małżonka Diana Nausediene.
rozwiń zwiń