Czy na przejściach na pieszych będzie bezpieczniej? Odpowiednia petycja trafiła do dalszych prac

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2019 16:40
Liczba osób, które tracą życie na przejściach na pieszych w Polsce, wciąż rośnie. Ze wszystkich ofiar wypadków drogowych ci, którzy stracili życie na pasach, stanowią prawie 30 proc.
Audio
  • Petycja w sprawie zwiększenia bezpieczeństwa pieszych trafiła do dalszych prac (Zapraszamy do Trójki – popołudnie)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Sergey Ryzhov

17 lipca senacka Komisja Praw Człowieka, Praworządności i Petycji skierowała do dalszych prac legislacyjnych petycję dotyczącą pierwszeństwa na przejściach dla pieszych.

– Apel był taki, by piesi mieli pierwszeństwo jeszcze przed przejściem dla pieszych, a nie tak jak obecnie, gdy dopiero jak są na przejściu. To jest rzecz, która wydaje się być zdroworozsądkowa i logiczna. Bardzo cieszymy się, że senatorowie z równie zdrowym rozsądkiem poparli ten wniosek jednogłośnie, bez względu na opcje polityczne – mówi Kuba Czajkowski ze Stowarzyszenia "Miasto Jest Nasze".

Czy w przyszłości piesi w Polsce będą mogli czuć się bezpieczniej? Czy za tak dużą liczbę zabitych na pasach częściowo odpowiadają sami piesi, którzy zapatrzeni w swoje smartfony, nie zwracają uwagi na przejeżdżające samochody?

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – popołudnie 
Prowadzi:
 Patrycjusz Wyżga
Autorka materiału: Justyna Godz 
Data emisji: 18.07.2019
Godzina emisji: 16.37

kr

Czytaj także

Szacunek do człowieka - podstawa bezpieczeństwa na drodze

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2019 18:17
W Polsce spada liczba wypadków drogowych, niestety coraz więcej osób ginie na przejściach dla pieszych. Jak temu zaradzić? Czy jest tu jakiś winny?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak jeździć na rowerze bezpiecznie (dla siebie i innych)?

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2019 21:19
Polacy coraz chętniej stawiają na rower, ale czy jeżdżą nim bezpiecznie? Jak na nich reagują kierowcy i piesi? Goście PR24 debatowali na temat kultury jazdy rowerem w Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister infrastruktury zapowiada: elektryczne hulajnogi będą traktowane jak pojazdy

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2019 14:02
Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk poinformował, że w planach jest wprowadzenie przepisów, które pozwolą traktować elektryczne hulajnogi na równi z pojazdami. Minister dodał, że projekt w tej sprawie jest już niemal gotowy.
rozwiń zwiń