Kartki dla bohaterów Powstania Warszawskiego, czyli akcja BohaterON rusza po raz 4.

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2019 17:30
Jak zacząć list pisany do bohatera? Zastanawiają się nad tym uczestnicy akcji BohaterON, którzy już po raz 4. napiszą listy do uczestników Powstania Warszawskiego.
Audio
  • Po raz 4. rusza akcja BohaterON (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
Powstanie Warszawskie
Powstanie WarszawskieFoto: Narodowe Archiwum Cyfrowe

– Jak dostaję te 300, czy 400 kartek, to siadam i czytam całą niemalże noc, aż przeczytam wszystkie i posegreguję. Potem zaczynam w zimie – siedzę długie wieczory i odpisuję. Największą jednak radość czuję, gdy mogę do kogoś zadzwonić – mówi Hanna Stadnik ps. "Hanka", sanitariuszka.

– Powstańcy odpisują, odwiedzają nadawców kartek, odwiedzają ich. Tych relacji jest mnóstwo, a o wielu nie wiemy. Wielokrotnie jednak słyszymy od samych powstańców, że odpisali tylu a tylu – opowiada Agnieszka Łysiuk-Krajewska, organizatorka akcji BohaterON – włącz historię.

W jaki sposób reagują autorzy listów do powstańców, gdy odzywają się do nich ich adresaci? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – popołudnie 
Prowadzi:
Marcin Pospiech
Autorka materiału reporterskiego: Martyna Wojtkowska
Data emisji: 29.07.2019
Godzina emisji: 17.14

Czytaj także

Jeśli spotkasz w lesie dzika, czyli poradnik dla turystów

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2019 07:30
WWF Polska przygotowała poradnik, który podpowiada turystom, jak postępować w razie spotkania oko w oko z dzikiem, wilkiem albo niedźwiedziem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trwa miejskie miodobranie. Czy polskie pszczoły przeniosą się do wielkich aglomeracji?

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2019 07:45
Okazuje się, że po dobrej jakości miód nie musimy jechać na mazurską czy kujawską wieś. Pasiek nie brakuje w wielkich aglomeracjach, takich jak Warszawa czy Wrocław.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ile jeszcze wody upłynie w Wiśle, zanim jej zabraknie?

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2019 07:50
Państwowy Instytut Geologiczny wydał ostrzeżenie o możliwości wystąpienia w połowie sierpnia tzw. niżówki hydrogeologicznej. Oznacza to, że niskie stany wód podziemnych mogą powodować niedobory wody w indywidualnych gospodarstwach.
rozwiń zwiń