X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jaka przyszłość czeka warszawską przychodnię dla kombatantów?

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2019 16:30
Dalsza działalność Przychodni Specjalistycznej dla Kombatantów przy ulicy Litewskiej w Warszawie stanęła pod znakiem zapytania. Pacjenci, w tym powstańcy, pisali do ratusza, ale odpowiedzi, które otrzymywali, nie były jednoznaczne. Zwrócili się oni więc do prezydenta stolicy, by przedłużył umowę na działalność placówki.
Audio
  • Jaki los czeka przychodnię dla powstańców? (Zapraszamy do Trójki – popołudnie)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Trybex/shutterstock.com

Powstańcy leczą się w przychodni przy Litewskiej już od 15 lat. Raz już niemal doszło do jej likwidacji, było to w 2009 roku. Bohaterowie Powstania Warszawskiego zdołali jednak przekonać ówczesną prezydent Warszawy do odstąpienia od tej decyzji. Czy uda się i tym razem?

– Nie mieliśmy żadnej pewności, czy przychodnia będzie działała, dlatego że przez panią prezydent Gronkiewicz-Waltz umowa została podpisana do 2019 roku. Wśród pacjentów powstała niepewność i zaczęli pisać pisma do pana prezydenta Trzaskowskiego – mówi dr Ewa Herman, pracownik instytucji.

Stołeczny magistrat deklaruje, że umowa zostabnei podpisana. Na jaki okres? – Bezpiecznie jest powiedzieć, że na rok, zobaczymy czy przedłużymy na następne dwa czy trzy lata. Ale to nie ma znaczenia. Dokąd powstańcy będą potrzebowali przychodni, ta przychodnia będzie dla nich – zapewnia Magdalena Łań z Wydziału Prasowego Urzędu Miasta.

Czym różni się przychodnia dla kombatantów od innych tego typu placówek medycznych? Jak oczekiwanie na podjęcie decyzji przez miasto wpływa na zdrowie pacjentów?

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – popołudnie 
Prowadzi:
 Patrycjusz Wyżga
Autorka materiału reporterskiego: Agnieszka Szwajgier
Data emisji: 30.07.2019
Godzina emisji: 16.20

kr/mk

Czytaj także

Radiostacja "Błyskawica" – kawałek wolnej Polski zapisany w dźwięku

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2019 07:07
- Pracowaliśmy z duszą na ramieniu, ale to, że na falach eteru mówiło się o Polsce to była wielka satysfakcja. To była frajda, że się jest na tym skrawku niepodległej Polski po tych koszmarnych kilku latach okupacji - wspominał Jeremi Przybora, który był jednym ze spikerów radiostacji "Błyskawica".
rozwiń zwiń

Czytaj także

W 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego na Mazowszu zawyją syreny

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2019 12:00
 W czwartek, w 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego na terenie Mazowsza nastąpi włączenie syren alarmowych - poinformowało we wtorek biuro prasowe Wojewody Mazowieckiego. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Służby medyczne w Powstaniu Warszawskim

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2019 15:03
"Medykami" określano wszystkich, którzy w czasie walk w Powstaniu Warszawskim wykonywali zadania: lekarzy, pielęgniarek, sanitariuszek, farmaceutów i weterynarzy. Szacuje się, że w Powstaniu Warszawskim brało udział 1210 lekarzy i około 6800 pielęgniarek oraz sanitariuszek.
rozwiń zwiń