Kto będzie kandydował na prezydenta USA?

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2019 17:45
Druga seria debat polityków ubiegających się o nominację Partii Demokratycznej w wyborach prezydenckich w 2020 r. ponownie ujawniła istniejące podziały. Zwolennicy radykalnych posunięć, które mają odsunąć Trumpa od władzy, byli krytykowani przez umiarkowanych. 
Audio
  • Kto będzie rywalem Donalda Trumpa w wyścigu o fotel prezydenta? (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
Rosyjskie MSZ pyta również, dlaczego USA co roku głosują niemal samotnie przeciw rezolucjom ONZ dot. walki z gloryfikacją nazizmu?
Rosyjskie MSZ pyta również, dlaczego USA "co roku głosują niemal samotnie przeciw rezolucjom ONZ dot. walki z gloryfikacją nazizmu?"Foto: Shutterstock.com / NicholasGeraldinePhotos

W pierwszej z serii debat, które odbywają się w Detroit i są transmitowane m.in przez CNN, bierze udział dziesięciu polityków, w tym – trzy kobiety. Nieco później wystartuje debata z udziałem również 10 polityków (m.in. Joego Bidena). 

W swych wystąpieniach wstępnych zarówno senator Elizabeth Warren, jak i senator Bernie Sanders – znani ze swych lewicowych poglądów – zarzucili oponentom przesadną ostrożność polityczną i "ideową miałkość". W ich ocenie system polityczno-gospodarczy, który służy wyłącznie najzamożniejszym i korporacjom, wymaga radykalnego podejścia. 

– Według ostatniego sondażu najwięcej, czyli 19 procent, ma Joe Biden. Na drugim jest Elizabeth Warren, a potem Sanders. Tu mamy do czynienia z doświadczonymi politykami – mówi Artur Wróblewski, amerykanista. 

Kto ma największe szanse rywalizować z Donaldem Trumpem o fotel prezydenta Stanów Zjednoczonych? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania rozmowy. 

*** 

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – popołudnie 
Prowadzi:
 Patrycjusz Wyżga 
Autor rozmowy: Michał Żakowski 
Gość: Artur Wróblewski (amerykanista)
Data emisji: 30.07.2019
Godzina emisji: 17.21

kw/ml

Czytaj także

Kazimierz Wierzyński: Nie mam karabinów, mam tylko słowo

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2020 05:55
– Po demobilizacji zdałem sobie sprawę, że jako przyszłość moją wybieram poezję, dziś wolno mi powiedzieć, że poświęciłem jej życie – mówił Kazimierz Wierzyński. – Niezależnie od tego, czy przez to dokonałem czegokolwiek, czuję się z mego wyboru szczęśliwy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niebezpieczne zbiory w lesie

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2019 15:00
Spacer z dzieckiem po lesie, grzybobranie, czy wyprawa na jagody, są jedną z letnich form spędzenia czasu. Jednak czasem zjedzenie potrawy z grzybów kończy się tragicznie, podobnie, jak zjedzenie nieumytych jagód.
rozwiń zwiń