X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Charles Moore: jeżeli brexit nastąpi, sytuacja się uspokoi

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2019 17:32
"Prędzej zalegnę martwy w grobie, niż poproszę Brukselę o przełożenie terminu brexitu" –  powtarza Boris Johnson.
Audio
  • Czy Boris Johnson ugnie się pod naciskami Brukseli? (Zapraszamy do Trójki – popołudnie)
Boris Johnson
Boris JohnsonFoto: shutterstock.com/photocosmos1

Wielka Brytania, według zapowiedzi premiera, ma opuścić wspólnotę 31 października, z umową lub bez. Rzecz w tym, że umowa jest wymagana przez nowe prawo. 17 września Sąd Najwyższy w Londynie rozpocznie posiedzenie, które ma rozstrzygnąć, czy premier, który zawiesił parlament do 14 października, złamał zasady.

Czy Boris Johnson mimo wszystko może nie podporządkować się prawu, które właśnie zostało uchwalone? Na czym polega jego strategia? Czy działania premiera stanowią zagrożenie dla brytyjskiej demokracji? Pytania te zadaliśmy Charlesowi Moore'owi, brytyjskiemu dziennikarzowi, wieloletniemu redaktorowi naczelnemu pism "Daily Telegraph", "Sunday Telegraph" czy "The Spectator".

– Plan Borisa Johsona jest taki, że musimy opuścić Unię Europejską. Od czasu referendum podstawowy problem polega na tym, że rząd mówił, że chce z niej wyjść, ale tak naprawdę tego nie chciał, bo nie był to rząd złożony ze zwolenników brexitu. Boris Johnson mówi "wychodzimy"! Jeżeli nie wyjdziemy ze Wspólnoty, proces demokratyczny ucierpi i będzie miało to ogromne konsekwencje polityczne. Jednym z powodów klinczu, w którym tkwimy, polega na tym, że to parlament ma mówić premierowi, jak prowadzić negocjacje. Wszędzie na świecie to rząd prowadzi negocjacje. Pomysł, że może to robić parlament, nie ma sensu. Trudno jest przewidzieć, co zrobi premier – mówi Charles Moore w rozmowie z Dariuszem Rosiakiem.

Jak trwająca już trzy lata debata o brexicie zmieniła brytyjską politykę? Czy wyjście z Unii Europejskiej oznacza dla Wielkiej Brytanii koniec polityki prowadzonej z centrum? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

*** 

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – popołudnie 
Prowadzi:
Marcin Pośpiech
Autor rozmowy: Dariusz Rosiak
Gość: Charles Moore (dziennikarz, wieloletni redaktor naczelny pism "Daily Telegraph", "Sunday Telegraph" i "The Spectator")
Data emisji: 16.09.2019
Godzina emisji: 17.22

kr/mk

Czytaj także

Polska pomostem pomiędzy Ukrainą, a Zachodem?

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2019 17:31
"Nie odwilż w relacjach, a przełom, tak oceniam rezultaty pierwszego dnia mojej wizyty w Polsce" – napisał prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski na Facebooku w sobotę wieczorem. Zełenski przybył do Warszawy, by uczestniczyć w obchodach 80. rocznicy drugiej wojny światowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nastroje po wyborach w Niemczech. AfD świętuje sukces

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2019 17:30
Niedzielne wybory do parlamentów krajowych Saksonii i Brandenburgii wygrały odpowiednio CDU i SPD, zachowując pozycję najsilniejszych ugrupowań. Budowa koalicji rządowych będzie jednak trudniejsza niż dotychczas.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy bunt parlamentarzystów pogrąży Borisa Johnsona?

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2019 17:30
Philip Lee, poseł Partii Konserwatywnej, na oczach zdumionego premiera i swoich partyjnych kolegów, przeszedł do opozycji. Dołączyło do niego 21 innych deputowanych.
rozwiń zwiń