X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Izrael wybiera nowy parlament

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2019 17:53
Przedterminowe wybory w Izraelu zostały zarządzone po tym, jak w kwietniu Benjaminowi Netanjahu nie udało się sformować koalicji rządowej. Podobnie jak pół roku wcześniej, wynik głosowania jest trudny do przewidzenia, a utworzenie koalicji przez główne partie będzie bardzo trudne.
Audio
  • Kto wygra wybory w Izraelu? (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
Wybory w Izraelu
Wybory w Izraelu Foto: PAP/EPA/ABIR SULTAN

Ostatnie sondaże wskazują, że zarówno prawicowa partia Likud premiera Benjamina Netanjahu, jak i centrowa koalicja Niebiesko-Biali pod wodzą byłego szefa sztabu armii Benny’ego Gantza, mają niemal identyczne poparcie i o zwycięstwie jednego z bloków może zdecydować niewielka liczba głosów.

Z tego powodu zakończona w Izraelu kampania wyborcza była wyjątkowo zacięta, a kandydaci posunęli się do kontrowersyjnych obietnic jak choćby złożona przez premiera Netanjahu zapowiedź aneksji okupowanej przez Izrael Doliny Jordanu.

Według sondaży, o wszystkim mogą zdecydować małe partie, które dostaną się do Knesetu. Specjaliści twierdzą, że premier Netanjahu ma nieznacznie większe szanse sformowania koalicji z małymi ugrupowaniami skrajnej prawicy. Niewykluczona jest też próba utworzenia po wyborach rządu jedności narodowej przez największe ugrupowania.

Porażka premiera Netanjahu w wyborach oznaczałaby niewielką zmianę polityki Izraela w regionie. Samemu premierowi grozi też proces o nadużycie władzy. Niezależnie jednak od tego, kto będzie zwycięzcą wyborów, nie zmieni się prawdopodobnie sytuacja wokół Autonomii Palestyńskiej.

– Jeśli przyglądać się większości sondaży z ostatnich tygodni, to one w dużej mierze powtarzają ten wynik, który zobaczyliśmy podczas kwietniowych wyborów – mówi dr Artur Skorek z Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu Uniwersytetu Jagiellońskiego. – Koalicja Benjamina Netanjahu jest z pewnością prawicowa, ale bardzo zróżnicowana wewnętrznie – dodaje. 

Kto będzie rządził w Izraelu? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

*** 

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – popołudnie 
Prowadzi: 
Patrycjusz Wyżga
Autor rozmowy: Paweł Drozd
Gość: dr Artur Skorek (Instytut Bliskiego i Dalekiego Wschodu, Uniwersytet Jagielloński)
Data emisji: 17.09.2019
Godzina emisji: 17.20

kw/IAR

Czytaj także

Ważna misja papieża Franciszka na Czarnym Lądzie

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2019 17:30
Pielgrzymka papieża Franciszka do Afryki była jedną z najdłuższych, a kontynent ten jest ważny zarówno dla chrześcijaństwa, jak i całego świata, bo zaludnia się najszybciej i w najbliższym czasie stanie się problemem dla przywódców najpotężniejszych państw świata.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nieekologiczne rozwiązanie ekologicznego problemu

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2019 16:28
Podczas budowy drogi z Raciborza do Pszczyny pojawił się problem: jak przenieść w nową lokalizację żaby, których… nie ma?
rozwiń zwiń

Czytaj także

John Bolton ustępuje z urzędu – rezygnacja, czy dymisja?

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2019 17:30
John Bolton – "najgroźniejszy jastrząb wśród jastrzębi" – jak potocznie o nim mówiono, zasłynął z twardej postawy wobec krajów, które, jego zdaniem, stanowiły śmiertelne zagrożenie dla USA.
rozwiń zwiń