X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

70. rocznica utworzenia ChRL w cieniu protestów

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2019 17:30
– To, co dziś wydarzyło się w Hongkongu nie jest na rękę władzom w Pekinie – mówi w Trójce Jacek Bartosiak z serwisu geopolitycznego Strategy&Future.
Audio
  • Czy żadna siła nie jest w stanie powstrzymać "chińskiego marszu"? (Zapraszamy do Trójki – popołudnie)
Protesty w Hongkongu
Protesty w HongkonguFoto: PAP/EPA/JEROME FAVRE

W Pekinie hucznie obchodzona jest 70. rocznicy utworzenia komunistycznej ChRL z udziałem przywódcy Chin Xi Jinpinga. Natomiast w Hongkongu, jeszcze przed rozpoczęciem skromnych uroczystości, odbył się pierwszy protest; policja użyła gazu pieprzowego.

Władze starają się powstrzymać demonstrantów od protestowania w święto narodowe, uznawane za bardzo ważne dla rządzącej krajem niepodzielnie od 70 lat Komunistycznej Partii Chin (KPCh). Według obserwatorów partia nie chce, aby demonstracje w Hongkongu przyćmiły oficjalne obchody w Pekinie.

Czy żadna siła nie jest w stanie powstrzymać "chińskiego marszu"? Na czym polega cud gospodarczy Państwa Środka? Dlaczego Amerykanie "przegrali globalizację"? Jak jest różnica miedzy pozycją Chin we współczesnym świecie a pozycją ZSRR w czasach zimnej wojny? I jakie miejsce w strategi chińskiej zajmuje Europa?

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji, w której na powyższe pytania odpowiedział gość Dariusza Rosiaka.

*** 

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – popołudnie 
Prowadzi: 
Marcin Pośpiech
Autor rozmowy: Dariusz Rosiak
Gość: Jacek Bartosiak (Strategy&Future)
Data emisji: 1.10.2019
Godzina emisji: 17.16

PAP/mk

Czytaj także

Co zmienią wybory w Afganistanie?

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2019 17:30
We wczorajszych wyborach prezydenckich w Afganistanie (29.09) zagłosowało niewiele ponad 2 miliony osób – podaje agencja Reutera, powołując się na anonimowego przedstawiciela komisji wyborczej. To mniej więcej jedna piąta uprawnionych do głosowania.
rozwiń zwiń