Jaki jest nauczyciel idealny?

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2019 16:43
Charyzmatyczny belfer z autorytetem czy kumpel, którego można dodać do znajomych w mediach społecznościowych? Jakie cechy posiada idealny nauczyciel?
Audio
  • Jakich nauczycieli cenimy najbardziej? (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/sebra

– W dawnych czasach nauczyciel był przede wszystkim postacią posągową, która pojawiała się na scenie lekcyjnej, przeprowadzała lekcję i znikała – wspomina Tomasz Ziewiec, nauczyciel i dyrektor Szkoły Podstawowej nr 25 w Warszawie

– Dobry nauczyciel to taki, który zauważa, że dziecko potrzebuje pomocy, a każde dziecko potrzebuje zainteresowania, nawet jeżeli nie potrzebuje bezpośredniej pomocy. I nie tylko zauważa, ale chce pomóc i wie jak to zrobić – podkreśla psycholog Aleksandra Piotrowska.

Co sprawia, że zapamiętujemy naszych nauczycieli, nawet jeżeli skończyliśmy szkołę wiele lat wcześniej? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – popołudnie 
Prowadzi:
 Piotr Łodej
Autorka materiału: Monika Suszek
Data emisji: 14.10.2019
Godzina emisji: 16.39

kr

Czytaj także

Nieekologiczne rozwiązanie ekologicznego problemu

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2019 16:28
Podczas budowy drogi z Raciborza do Pszczyny pojawił się problem: jak przenieść w nową lokalizację żaby, których… nie ma?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jaki jest plan na walkę ze zmianami klimatycznymi?

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2019 17:30
Około 60 przywódców z całego świata wzięło udział w szczycie klimatycznym rozpoczętym w siedzibie ONZ w Nowym Jorku. Spotkanie zwołał sekretarz generalny Narodów Zjednoczonych, który oczekiwał, by przywódcy złożyli konkretne propozycje działań na rzecz powstrzymania globalnego ocieplenia. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ubrania, które są naszą sygnaturą

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2019 02:00
W "Trójce pod Księżycem" rozmawiamy o "Famous Blue Raincoat".
rozwiń zwiń