X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zdjęciomania – po co robimy zdjęcia wszystkiemu i wszystkim?

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2019 16:29
– To jest obraz nie tyle szaleństwa, ile społeczeństwa, w którym teraz żyjemy. Wszyscy mają się za fotografów – stwierdza fotograf, Karol Bagiński. Dlaczego w ekstremalnych sytuacjach często wybieramy zrobienie zdjęcia zamiast udzielenia pomocy?
Audio
  • Dlaczego fotografujemy zamiast pomóc? (Zapraszamy do Trójki – popołudnie)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/andrey_l

Niedawno na jednym z karkonoskich szlaków przechodzący turyści robili zdjęcia osobie, która... zasłabła. Nie przestali, nawet gdy na miejsce przybyli ratownicy, by reanimować nieprzytomnego mężczyznę.

– Jest taki mechanizm, który działa od dawna – ludzie mają wrażenie, że w tej sytuacji ktoś inny może pomóc, a może już to robi. To efekt związany z rozproszeniem odpowiedzialności. Dziwne i uderzające jest to, że ludzie robią zdjęcia w sytuacjach, kiedy to może sprawić komuś przykrość, np., gdy ktoś się potknie. Mam wrażenie, że to wynika z chęci ludzi do zaistnienia – wyjaśnia Jacek Grunt-Mejer, psycholog społeczny.

Czy takie pragnienie "zaistnienia" to cecha wyłącznie ludzi żyjących w erze smartfonów? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – popołudnie 
Prowadzi:
 Marcin Pośpiech
Autor materiału: Tomasz Jeleński
Data emisji: 15.10.2019
Godzina emisji: 16.24

kr

Czytaj także

Nieekologiczne rozwiązanie ekologicznego problemu

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2019 16:28
Podczas budowy drogi z Raciborza do Pszczyny pojawił się problem: jak przenieść w nową lokalizację żaby, których… nie ma?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jaki jest plan na walkę ze zmianami klimatycznymi?

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2019 17:30
Około 60 przywódców z całego świata wzięło udział w szczycie klimatycznym rozpoczętym w siedzibie ONZ w Nowym Jorku. Spotkanie zwołał sekretarz generalny Narodów Zjednoczonych, który oczekiwał, by przywódcy złożyli konkretne propozycje działań na rzecz powstrzymania globalnego ocieplenia. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ubrania, które są naszą sygnaturą

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2019 02:00
W "Trójce pod Księżycem" rozmawiamy o "Famous Blue Raincoat".
rozwiń zwiń