X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

A. Balcer: atak Turcji na Kurdów to temat zastępczy

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2019 17:32
– Prezydent Erdogan uważa, że atak na Kurdów powoduje, że można szantażować własnych obywateli nacjonalizmem, w tym partie opozycyjne. Wszystkie partie, oprócz kurdyjskiej, poparły tę interwencję. Gdyby tego nie zrobiły, od razu pojawiłyby się oskarżenia o zdradę – ocenia Adam Balcer, znawca Kurdystanu z instytutu analitycznego WiseEuropa.
Audio
  • Prezydent Erdogan nie ma zamiaru zawiesić broni (Zapraszamy do Trójki – popołudnie)
Recep Tayyip Erdogan
Recep Tayyip ErdoganFoto: Shutterstock.com/Sasa Dzambic Photography

O natychmiastowe zawieszenie broni w północno-wschodniej Syrii, gdzie od 9 października Turcja prowadzi operację wojskową przeciwko kurdyjskiej milicji YPG, energicznie zabiegają Stany Zjednoczone. 14 października prezydent USA Donald Trump podpisał rozporządzenie wykonawcze o nałożeniu sankcji na trzech tureckich ministrów w związku z ofensywą w północno-wschodniej Syrii. Turcja nigdy nie ogłosi zawieszenia broni – powiedział we wtorek wieczorem prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan w rozmowie z dziennikarzami podczas powrotu do kraju z wizyty w Azerbejdżanie.

16 października do Turcji udał się wiceprezydent USA Mike Pence, by namawiać władze w Ankarze do rozejmu z Kurdami w północno-wschodniej Syrii. Zapewniał, że wyjście wojsk amerykańskich nie umożliwiło Turcji inwazji na terytoria Kurdów. Erdogan już zapowiedział, że nie będzie rozmawiał o zawieszeniu broni z Pencem.

– Prezydent Erdogan jest oburzony sankcjami nałożonymi na Turcję. Decyzję, iż turecki bank Halkbank będzie objęty sankcjami, uważa za "obrzydliwą". Możliwe, że jest to pokaz siły prezydenta Turcji, który znalazł się w trudnej sytuacji. Ta interwencja na razie jest popularna wśród zwykłych obywateli Turcji. Pamiętajmy, że to dzieje się w sytuacji, w której partia Erdogana ma poparcie na poziomie 35 proc. i trend jest raczej spadkowy. Mówimy o kraju, w którym sytuacja ekonomiczna jest bardzo kiepska i jest to świetny temat zastępczy – wyjaśnia Adam Balcer.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania rozmowy.

*** 

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – popołudnie 
Prowadzi: 
Patrycjusz Wyżga
Autor rozmowy: Michał Żakowski 
Gość: Adam Balcer (instytut analityczny WiseEuropa, znawca Kurdystanu)
Data emisji: 16.10.2019
Godzina emisji: 17.22

IAR/kr/mk

Czytaj także

70. rocznica utworzenia ChRL w cieniu protestów

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2019 17:30
– To, co dziś wydarzyło się w Hongkongu nie jest na rękę władzom w Pekinie – mówi w Trójce Jacek Bartosiak z serwisu geopolitycznego Strategy&Future.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Burza po decyzji Donalda Trumpa o wycofaniu wojsk z Syrii

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2019 17:31
Decyzja Donalda Trumpa o wycofaniu wojsk amerykańskich z Syrii wywołała wielkie polityczne zamieszanie w USA.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kto stoi za strzelaniną w Halle?

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2019 17:31
W wyniku strzelaniny, do której doszło w środę w niemieckim Halle, zginęły dwie osoby a kilka kolejnych zostało rannych.
rozwiń zwiń