X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy Rosja rozpoczyna nowy wyścig zbrojeń?

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2019 17:32
Moskwa wysłała do Kaliningradu drony, a na Oceanie Północnoatlantyckim trwa operacja ośmiu atomowych okrętów podwodnych Marynarki Wojennej Rosji. Tymczasem, prezydent Putin wydał nietypowe oświadczenie.
Audio
  • Czy Rosja się zbroi? (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
Myśliwiec przewagi powietrznej piątej generacji Sukhoi SU-57
Myśliwiec przewagi powietrznej piątej generacji Sukhoi SU-57Foto: Shutterstock.com/SpaceKris

– Obwód Kaliningradzki jest traktowany jako pewien przyczółek obecności Rosji w tym regionie, który szachuje swoją obecnością państwa bałtyckie i ich sąsiadów. Co ciekawe, to przejaw nie tyle działania militarnego, co wojny psychologicznej. Kreml zdecydował się, co jest obserwowane od lat, nie wprowadzać korekt w zastosowaniu czynnika militarnego do realizacji celów politycznych. Przede wszystkim rozbudowa sił zbrojnych, a w przypadku Kaliningradu tworzenie modułu sił lądowych wchodzących w skład Floty Bałtyckiej, co miało świadczyć o tym, że będzie to pewien nawis militarny nad Sojuszem Północnoatlantyckim. Jest to tez pewien sygnał, że Rosja nie rezygnuje z dążenia do osiągnięcia dominacji militarnej w tym regionie – mówi Piotr Żochowski z Ośrodka Studiów Wschodnich.

– Rosja zamierza wzmacniać swój potencjał wojskowy i wprowadzać do sił zbrojnych systemy uzbrojenia, które nie mają na świecie odpowiedników, jednak nie jest to dla niej pretekst do grożenia komukolwiek – zapewnił w środę prezydent Władimir Putin. 

Jak kontynuował, dla Rosji to nowoczesne uzbrojenie nie stanowi pretekstu do grożenia komukolwiek. "Wręcz przeciwnie, jesteśmy gotowi do tego, by uczynić wszystko, co od nas zależy w celu postępu procesu rozbrojeniowego" - zadeklarował. Zapewnił, że zadaniem przyszłościowych systemów uzbrojenia jest "wyłącznie zagwarantowanie bezpieczeństwa przy uwzględnieniu rosnących zagrożeń" wobec Rosji.

Co Rosjanie mogą chcieć przekazać światu prowadząc grę operacyjną na Atlantyku? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

*** 

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – popołudnie 
Prowadzi:
Patrycjusz Wyżga
Autor rozmowy: Michał Żakowski 
Gość: Piotr Żochowski (Ośrodek Studiów Wschodnich)
Data emisji: 6.11.2019
Godzina emisji: 17.22

IAR/ml

Czytaj także

70. rocznica utworzenia ChRL w cieniu protestów

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2019 17:30
– To, co dziś wydarzyło się w Hongkongu nie jest na rękę władzom w Pekinie – mówi w Trójce Jacek Bartosiak z serwisu geopolitycznego Strategy&Future.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trump "wbił nóż w plecy" Kurdom. Jakie będą konsekwencje?

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2019 17:31
Amerykanie wycofają się z północnej Syrii i pozwolą wojskom tureckim na stworzenie liczącej ponad 30 kilometrów "strefy bezpieczeństwa". To chyba jedna z najbardziej spektakularnych wolt politycznych w Stanach Zjednoczonych Donalda Trumpa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Burza po decyzji Donalda Trumpa o wycofaniu wojsk z Syrii

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2019 17:31
Decyzja Donalda Trumpa o wycofaniu wojsk amerykańskich z Syrii wywołała wielkie polityczne zamieszanie w USA.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kto stoi za strzelaniną w Halle?

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2019 17:31
W wyniku strzelaniny, do której doszło w środę w niemieckim Halle, zginęły dwie osoby a kilka kolejnych zostało rannych.
rozwiń zwiń