X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Wysoka woda" zdobyła Wenecję

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2019 16:55
– Wenecja i jej dziedzictwo zostało zniszczone i nikt nie wie, kiedy ani za jaką cenę będzie można to wszystko odbudować – mówi Daniele Platania, Włoch mieszkający na co dzień w Polsce.
Audio
  • Przerażające skutki powodzi w Wenecji (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
Bazylika św. Marka w Wenecji podczas powodzi
Bazylika św. Marka w Wenecji podczas powodziFoto: shutterstock.com/Ihor Serdyukov

Wenecja nie była w tak tragicznej sytuacji od 1966 roku. Morze wdarło się do cennych zabytków, m.in. do Bazyliki św. Marka, zalewając jej bezcenną posadzkę. Żywioł zniszczył ponadto tysiące mieszkań, sklepów i restauracji.

– Niestety szkody pozostaną. Oby skutki tych 20 godzin kąpieli ścian i posadzki okazały się mniej dramatyczne niż przewidujemy – ubolewa Carlo Alberto Tesserin, administrator dóbr w świątyni.

Jakiego widoku Wenecji możemy się spodziewać, kiedy woda już opadnie? Czym jest projekt MOSE i jak ma przeciwdziałać jeszcze większym zniszczeniom? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – popołudnie 
Prowadzi:
 Patrycjusz Wyżga
Autor materiału: Justyna Godz
Data emisji: 14.11.2019
Godzina emisji: 16.51

kr/gs

Czytaj także

Starcia na ulicach chilijskich miast. Co wywołało falę protestów?

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2019 17:32
Kolejny dzień starć policji i wojska z demonstrantami w Chile. Zginęło już 13 osób, prawie 1500 aresztowano. Prezydent zapowiada spotkanie z opozycją. Takich wydarzeń nie widziano w tym kraju od czasów Augusto Pinocheta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czas na zmiany w Niemczech?

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2019 17:32
Przedstawiciele gmin żydowskich i muzułmańskich w Niemczech twierdzą, że drugie miejsce partii AfD w wyborach do parlamentu krajowego w Turyngii to dowód na powrót tendencji rasistowskich, antysemickich i ksenofobicznych w tym kraju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

E. Wysocka: Hiszpania jest zmuszona, by dojść do porozumienia

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2019 17:30
– Jeżeli Sanchez i Iglesias dogadają się, będą dwie katalońskie nacjonalistyczne partie domagające się prawa do referendum i prawa do samostanowienia. Jeżeli się nie dogadają, będzie można zapomnieć o Katalończykach i będziemy mieć do czynienia z "partią-Frankenstein", czyli szytą z kawałków – tak Ewa Wysocka, była korespondentka Polskiego Radia w Hiszpanii, komentuje wyniki dopiero co zakończonych wyborów w Hiszpanii.
rozwiń zwiń