X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Protesty w Gruzji. O co walczy opozycja?

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2019 17:30
– Demonstracje w Gruzji mają szansę zmienić system polityczny, ale nie natychmiast obalić władzę – mówi Maciej Jastrzębski, korespondent Polskiego Radia.
Audio
  • Jakie są cele gruzińskiej opozycji? (Zapraszamy do Trójki – popołudnie)
Protesty w Gruzji
Protesty w GruzjiFoto: PAP/EPA/ZURAB KURTSIKIDZE

Rozpędzona przez policję gruzińska opozycja wróciła przed budynek parlamentu. Liderzy 20 ugrupowań opozycyjnych uzgodnili scenariusz działań na najbliższe dni. "Nie poddamy się i zobaczymy, kto ma więcej siły" – powiedział Polskiemu Radiu jeden z przywódców protestu Giga Bokeria. Protesty w Gruzji trwają od pięciu dni.

Demonstrujący Gruzini żądają dymisji premiera i rozpisania przedterminowych wyborów parlamentarnych. "W najbliższych dniach będziemy organizować pikiety i wiece, a w weekend przyjadą do Tbilisi opozycjoniści ze wszystkich regionów Gruzji" – zapowiada opozycyjny deputowany Giga Bokeria. "W poniedziałek rozpocznie się akcja na Placu Pierwszej Republiki, później przejdziemy przez miasto, zostaniemy na noc przed budynkiem parlamentu i rozpoczniemy wielotysięczną pikietę, więc będą znowu musieli wezwać na pomoc SPECNAZ. Zobaczymy, kto będzie miał więcej cierpliwości. Jestem przekonany, że my" – powiedział Polskiemu Radiu lider opozycji.

Działania opozycji ze zrozumieniem przyjął korpus dyplomatyczny państw Unii Europejskiej i NATO akredytowany w Gruzji. Przedstawiciele zachodniej dyplomacji wzywają rząd do dialogu z opozycją i przypominają, że partia Gruzińskie Marzenie obiecała zmianę ordynacji wyborczej i nie dotrzymała słowa.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – popołudnie 
Prowadzi: 
Marcin Pośpiech
Autor rozmowy: 
Michał Żakowski 
Gość:
 Maciej Jastrzębski (korespondent Polskiego Radia)
Data emisji: 19.11.2019
Godzina emisji: 17.21

IAR/mk

Czytaj także

Ratownictwo górskie w Gruzji. Jak szkoleni są specjaliści?

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2019 16:30
Gruzja to jeden z najpopularniejszych kierunków turystycznych w ostatnich latach. Zaledwie trzy godziny lotu dzielą nas od tętniącego życiem i zmieniającego się szybko Tbilisi i gór Kaukazu, które przyciągają amatorów górskich wędrówek i wspinaczki. Tylko czy Gruzini są przygotowani na sukces, którego doświadczają?
rozwiń zwiń