X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Woda i globalne współzależności

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2019 17:30
– Warto wytłumaczyć naszym obywatelom, na czym polegają współzależności globalne –mówi Joanna Stachyra, zastępca dyrektora Departamentu Współpracy Rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych
Audio
  • Czym są współzależności globalne? (Zapraszamy do Trójki – popołudnie)
Zanieczyszczona rzeka Jamuna w Indiach
Zanieczyszczona rzeka Jamuna w Indiach Foto: Shutterstock.com/ModernNomads

– To, co robimy w Polsce, ma wpływ na ludzi w innych krajach. Niektóre sytuacje są dla nas oczywiste, np. fakt, że odkręcając kran, leci woda. Nie jest to jednak oczywiste dla ludzi w wielu miejscach na świecie, a są takie, w których pozyskanie wody pitnej wiąże się z ogromnym wysiłkiem, z dźwiganiem tej wody w kanistrach kilometrami. Również przez małe dzieci – podkreśla Joanna Stachyra. – W tym roku na Uniwersytecie Opolskim zostały uruchomione studia na temat edukacji i współzależności globalnej – dodaje. – Są takie projekty, które przygotowują polskie organizacje pozarządowe, a my jako MSZ staramy się je wspierać. 

W rozmowie pojawił się również wątek dotyczący rzeki Jamuny, która przepływa przez stolicę Indii czy obok Tadż Mahal, do której miejscowi wrzucają m.in. prochy swoich przodków. – Jamuna jest jedną z największych rzek i ma szansę szybko się oczyścić. Ogromny problem jest z małymi rzekami. Tam śmieci zalegają miesiącami i latami, a do tego znacznie wpływają na zdrowie mieszkańców małych miejscowości – podkreśliła rozmówczyni Michała Żakowskiego.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której zaprosiliśmy także na Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych #HumanDOC. 

*** 

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – popołudnie 
Prowadzi: 
Patrycjusz Wyżga
Autor rozmowy: Michał Żakowski 
Gość: Joanna Stachyra (zastępca dyrektora Departamentu Współpracy Rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych)
Data emisji: 20.11.2019
Godzina emisji: 17.22

kw/mk

Czytaj także

Beata Michniewicz AuTORytetem studentów dziennikarstwa!

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2019 16:55
– Studenci uznali Beatę Michniewicz za osobę, z której mogą brać przykład jako młodzi adepci dziennikarskiego fachu. Jej wkład w polskie dziennikarstwo jest nieoceniony – mówi Paulina Bochenek, prezes stowarzyszenia MediaTory.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wybory na Białorusi zakończone. Jaką rolę odegrali w nich obserwatorzy?

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2019 17:35
– Obserwujemy, notujemy to wszystko, potem sporządzamy raporty, na których podstawie zostanie sporządzona ocena wyborów. To bardzo ważny element tego, by zachować neutralność w czasie procesu wyborczego – tak funkcję niezależnego obserwatora OBWE opisuje Marek Kuberski, zastępca dyrektora Departamentu Współpracy Rozwojowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Protesty w Gruzji. O co walczy opozycja?

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2019 17:30
– Demonstracje w Gruzji mają szansę zmienić system polityczny, ale nie natychmiast obalić władzę – mówi Maciej Jastrzębski, korespondent Polskiego Radia.
rozwiń zwiń