Takiego "Karpia" jeszcze nie było. Koncert Noworoczny Trójki już 11 stycznia

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2020 16:50
– Będzie Lehár, będą panowie Strauss, będzie Wojciech Kilar z moim ukochanym polonezem. No i piosenka Przyjaciół Karpia w wersji instrumentalnej, zaaranżowana na orkiestrę po raz pierwszy w historii – zapowiada Kuba Strzyczkowski. Właśnie trwają przygotowania do Koncertu Noworocznego, który odbędzie się w Trójkowym studiu już 11 stycznia.
Audio
  • W oczekiwaniu na Koncert Noworoczny w Trójce (Zapraszamy do Trójki – popołudnie)
Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie pod batutą Michała Klauzy
Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie pod batutą Michała KlauzyFoto: Przemysław Zalewski

Na scenie usłyszymy solistkę Joannę Moskowicz oraz Orkiestrę Polskiego Radia w Warszawie pod batutą Michała Klauzy – Muzyczne Studio Polskiego Radia to miejsce wyjątkowe, które jest naszą siedzibą i domem. Zobaczycie Państwo, że nawet w studiu Osieckiej orkiestra symfoniczna, lekko okrojona, ale jednak, na tej estradzie się mieści. Jakoś udało nam się wcisnąć razem z kwintetem – cieszy się dyrygent.

– Zanosi się na to, że będzie to wydarzenie. Ludzie z anteny zaczepiają mnie na korytarzu, mówią, że będą na próbie. Czegoś takiego tutaj jeszcze nie było – zachęca Tomasz Kowalczewski, dyrektor radiowej Trójki i jeden z pomysłodawców wydarzenia.

Występ będzie uroczystym zwieńczeniem tegorocznej akcji "Święta bez granic" i prowadzonych w jej ramach licytacji Kuby Strzyczkowskiego, który wystąpi również w roli gospodarza koncertu, którego retransmisja na antenie Trójki wybrzmi 26 stycznia o godz. 19.05.

Zapraszamy do zapoznania się z programem koncertu ---->

1280x158_swieta bez granic_01d.jpg

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – popołudnie 
Prowadzi:
 Kuba Strzyczkowski
Autorka materiału: Justyna Godz
Data emisji: 10.12.2019
Godzina emisji: 16.51

kr/ml

Czytaj także

"Smartfonowa szyja" – czym jest i jak jej uniknąć?

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2019 06:30
– Smartfon trzymamy nisko. Wraz z kolejnymi stopniami zginania głowy z dół zwiększamy obciążenie naszego kręgosłupa. Głowa, która waży pięć kilogramów, zaczyna ważyć znacznie więcej – mówi magister fizjoterapii, Paulina Poświata. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

VR – błaha rozrywka czy nowy wymiar sztuki?

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2019 07:50
– VR odpowiada na to, czego ludzie najbardziej pragną od dziecka: pozwala zabrać kogoś na samo dno swoich marzeń – mówi reżyserka dokumentalna, Anna Brzezińska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy maszyny stają się… ludzkie?

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2019 08:00
Studenci z Pensylwanii postanowili przeprowadzić pewien eksperyment: zagrali w grę komputerową z robotem. Celem badania było sprawdzenie, na ile człowiek da się wyprowadzić z równowagi, gdy maszyna odnosi się do nas w sposób nieprzyjemny.
rozwiń zwiń