Tragiczna sytuacja Włoch trwa

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2020 17:24
– Sytuacja we Włoszech stale się pogarsza. Z dużym niepokojem, ale i nadzieją oczekujemy na raport Ochrony Cywilnej z podsumowaniem dzisiejszego dnia. Koronawirus przedostał się na południe kraju i, niestety, tamtejsza służba zdrowia nie radzi sobie w obliczu pandemii – mówi korespondent Polskiego Radia w Rzymie Piotr Kowalczuk.
Audio
  • Jak wygląda sytuacja epidemiczna we Włoszech? (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/MikeDotta

Do 29 wzrosła we Włoszech liczba zmarłych lekarzy zakażonych koronawirusem - poinformowano w środę. Łącznie zakażenie potwierdzono u ponad 5 tys. pracowników służby zdrowia w całym kraju.

Krajowa Federacja Lekarzy zawiadomiła o śmierci czterech kolejnych osób, zakażonych wirusem. To lekarze rodzinni z miasta Caltanissetta na Sycylii, w Alessandrii w Piemoncie i w Lecco w Lombardii na północy. Zmarł także dentysta z Turynu.

Jeden ze związków zawodowych pracowników służby zdrowia w liście do prezesa krajowego Instytutu Zdrowia Silvio Brusaferro napisał, że zakażonych wirusem jest już ponad 5 tys. osób z personelu medycznego. Związkowcy zaapelowali o natychmiastowe zagwarantowanie wszystkim środków ochrony osobistej. Podkreślili, że we wtorek w Turynie zaintubowano dwóch chirurgów z ciężkim przebiegiem Covid-19.

*** 

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – popołudnie 
Prowadzi:
 Kuba Strzyczkowski
Gość: Piotr Kowalczuk (korespondent Polskiego Radia w Rzymie)
Data emisji: 25.03.2020
Godzina emisji: 17.16

IAR/ml

Czytaj także

Superwtorek w USA. Joe Biden wygrał prawybory Demokratów

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2020 17:30
W nocy z 3 na 4 marca Amerykanie zakończyli głosowanie w superwtorku, czyli prawyborach prezydenckich w kilkunastu stanach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

USA. Prezydencka debata Demokratów pod znakiem koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2020 17:30
– Joe Biden i Bernie Sanders zgadzają się co do niektórych kwestii, na przykład co do tego, że należy krytykować amerykański rząd i Donalda Trumpa za opieszałość, brak kompetencji i za to, że nie ma gotowego planu działania, tylko uzależnia go od liczby zakażeń w danym dniu – mówi w Programie 3 Polskiego Radia prof. Paweł Laidler, amerykanista z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak koronawirus wpłynie na Rosję?

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2020 17:30
– Rosyjska służba zdrowia nie jest może na najwyższym poziomie, ale sami Rosjanie, jeśli chodzi o stany nadzwyczajne, są przygotowani. Maja ludzi i sprzęt, więc jakoś sobie poradzą. Przewidywania są takie, że uda się stłumić rozprzestrzenianie się koronawirusa w Rosji, że nie przekroczy on linii wydolności systemu ochrony zdrowia –
rozwiń zwiń