Barbara Nowacka i Jacek Świat wspominają swoich bliskich, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2020 16:00
Barbara Nowacka, córka zmarłej w katastrofie smoleńskiej Izabeli Jarugi-Nowackiej, powiedziała w Programie 3 Polskiego Radia, że dla jej matki istotna była polityka społeczna. Jacek Świat, wdowiec po poseł PiS Aleksandrze Natalli-Świat, przyznał, że po śmierci żony w jego życiu pozostała pustka. 
Audio
  • Barbara Nowacka o swojej matce zmarłej w katastrofie smoleńskiej (Trójka)
  • Jacek Świat o swojej żonie Aleksandrze Natalii-Świat, zmarłej w katastrofie smoleńskiej (Trójka)
Miejsce upamiętnienia ofiar katastrofy smoleńskiej
Miejsce upamiętnienia ofiar katastrofy smoleńskiejFoto: PAP/Mateusz Marek

Barbara Nowacka podkreślała, że prywatnie jej matka była osobą pełną ciepła i dobroci.

– Była bardzo pogodnym człowiekiem, takim światłem. Była pełna energii, uśmiechu, dobra, zrozumienia. Taka matka, że ciężko było się buntować, będąc nastolatką. Dla mnie osobiście to wielka strata, bo ja straciłam nie tylko matkę, straciłam przyjaciółkę – wspominała Barbara Nowacka.

Smolensk_1200x660__RAPORT.jpg
10. rocznica katastrofy smoleńskiej. Raport specjalny

"Do dzisiaj widzę podłe wpisy"

Jacek Świat, wdowiec po poseł PiS Aleksandrze Natalli-Świat stwierdził, że po śmierci żony w jego życiu pozostała pustka. Dodał, że tragedii z 10 kwietnia 2010 roku nie sposób zapomnieć.

– Nagła śmierć ludzi jest częścią naszego życia. Ale nam, rodzinom smoleńskim, nie daje się o tej tragedii zapomnieć. Do dzisiaj widzę wpisy podłe, wredne na temat tych wydarzeń. I tak przez dziesięć lat – mówił.

CZYTAJ RÓWNIEŻ >>> 10. rocznica katastrofy smoleńskiej. Sylwetki ofiar, wspomnienia

Dziesięć lat temu w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński wraz z małżonką, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu, parlamentarzyści, dowódcy głównych rodzajów sił zbrojnych, osoby sprawujące wysokie funkcje w państwie, duchowni, przedstawiciele Rodzin Katyńskich oraz załoga samolotu i funkcjonariusze BOR.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - popołudnie
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Barbara Nowacka, Jacek Świat
Data emisji: 10.04.2020
Godziny emisji: 15.19, 15.47

kad/mk

Czytaj także

Wybitni politycy, działacze, wojskowi. W Smoleńsku zginęła polska elita

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2020 06:00
Dziesięć lat temu w Smoleńsku w katastrofie Tu-154M zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński, jego małżonka Maria, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, a także wielu przedstawicieli polskich elit politycznych, wojskowych i kościelnych. Redakcja PolskieRadio24.pl przygotowała sylwetki najważniejszych postaci życia publicznego, które zginęły 10 kwietnia 2010 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Obchody 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej. Prezes PiS złożył wieńce

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2020 09:30
Marszałek Sejmu Elżbieta Witek, premier Mateusz Morawiecki i prezes PiS Jarosław Kaczyński w 10. rocznicę katastrofy smoleńskiej uczcili pamięć jej ofiar, składając wieńce w Warszawie pod pomnikami prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz Ofiar katastrofy smoleńskiej, a także na Powązkach na grobach ofiar.
rozwiń zwiń