Hotele i schroniska górskie otwarte. Jakie są nowe zasady bezpieczeństwa?

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2020 15:35
Wznowienie działalności hoteli i schronisk górskich to kolejny z etapów znoszenia ograniczeń związanych z pandemią COVID-19. Jak wszędzie indziej w czasie pandemii, obowiązują nowe zasady. Jakie? Dla Trójki sprawdził to reporter Radia Kraków Bartłomiej Bujas.
Audio
  • Jak będą funkcjonować polskie hotele w czasie pandemii? (Zapraszamy do Trójki – popołudnie)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Montree studio

Dopóki granice nie zostaną na nowo otwarte, w hotelach i na szlakach będzie można spotkać tylko polskich turystów. W pokoju hotelowym mogą przebywać maksymalnie dwie osoby, a pomieszczenia restauracyjne pozostają zamknięte. Właściciele hoteli, którzy zdecydowali się na udostępnienie pokoi klientom, ograniczenia starają się nadrobić dodatkowymi dogodnościami.

– Restauracja w formie stacjonarnej nadal nie będzie funkcjonowała, natomiast nasi goście będą mieli możliwość bezpłatnego zamówienia dań do swoich pokoi. Oferta będzie uwzględniała tradycyjne dania krakowskie z wykorzystaniem produktów regionalnych – wyjaśnia Tomasz Szweda, dyrektor jednego z krakowskich hoteli.

Na gości czekają też schroniska przy najpopularniejszych górskich szlakach. Przykładem jest schronisko Markowe Szczawiny znajdujące się na północnym stoku Babiej Góry. Zanim jednak zadecydujemy się na wycieczkę, warto sprawdzić, czy nadal są wolne miejsca, bo w schronisku może nocować tylko 35 osób.

 – Możemy udzielać noclegu tylko i wyłącznie w pokojach dwuosobowych. Budynek jest dostępny jedynie dla osób nocujących. To zdecydowanie ograniczy kontakt między ludźmi i ułatwi funkcjonowanie całego obiektu – informuje pracująca tam Izabela Chudziak. Ponadto każdemu nocującemu w schronisku będzie mierzona temperatura.

*** 

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – popołudnie 
Prowadzi:
 Patrycjusz Wyżga
Autor materiału reporterskiego: Bartłomiej Bujas (Radio Kraków)
Data emisji: 5.05.2020
Godzina emisji: 15.25

kr

Czytaj także

Otwarcie przedszkoli i żłobków już 6 maja. Jak to będzie wyglądać w praktyce?

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2020 15:55
Zgodnie z zapowiedzią rządu 6 maja mają zostać otwarte żłobki i przedszkola. Czy i jak zostanie tam zapewnione bezpieczeństwo, zarówno dzieciom, jak i opiekunom? Na pytania, które z pewnością nurtują wielu rodziców, odpowiedziała podsekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Barbara Socha.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzea powracają do życia na nowych zasadach. Co warto wiedzieć?

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2020 09:50
W poniedziałek 4 maja Polacy wkroczyli w kolejny etap łagodzenia ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa. Działalność mogą wznowić m.in. biblioteki i muzea. Zwiedzającym już zostały udostępnione część Zamku Królewskiego w Warszawie oraz renesansowe ogrody otaczające Wzgórze Wawelskie w Krakowie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Od dziś częściowe "odmrożenie" w sporcie. O czym powinniśmy pamiętać?

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2020 08:00
Od 4 maja otwierają się niektóre obiekty sportowe, w tym stadiony, boiska, bieżnie lekkoatletyczne, tory gokartowe, strzelnicze i korty. Na jakich zasadach będziemy mogli z nich korzystać? 
rozwiń zwiń