Kluby fitness znów otwarte. Naczelna zasada: dystans i dezynfekcja

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2020 16:30
Już 6 czerwca ponownie zostaną otwarte siłownie i kluby fitness. Będziemy mogli wrócić do regularnego uprawiania naszych ulubionych dyscyplin poza domem, ale na pewnych zasadach.
Audio
  • Kina, teatry i kluby fitness znów otwarte. O czym musimy pamiętać? (Zapraszamy do Trójki – popołudnie)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: 4 PM production / shutterstock

Obowiązuje dystans i dezynfekcja

Poza klubami sportowymi otwarte zostaną baseny, instytucje kultury, teatry i kina. Wszędzie będzie nas obwiązywała dezynfekcja oraz konieczność zachowania odpowiedniego dystansu. Przed dużym ekranem zasiądą też miłośnicy kina, jednak wyłącznie ci, którzy twarz będą mieli zasłoniętą maseczką oraz przed wejściem na salę kinową zdezynfekują dłonie.

W kinie zarezerwujemy co drugie miejsce

Konieczne będzie też zachowanie odpowiedniego odstępu.  Rezerwując bilet, będziemy mogli wybrać co drugie miejsce  mówi Magdalena Borgus z warszawskiego kina Luna. Dwumetrowy dystans będzie obowiązywał na basenach, również tych czekających w kolejce na całym terenie pływalni, czyli w szatniach czy pod natryskami. Na torach będą mogły znajdować się maksymalnie cztery osoby.

Ćwiczenia wykonasz bez zasłoniętej twarzy

Limity miejsc będą obowiązywały również na siłowniach, ale uwaga: maseczkę na twarzy zakładamy, wchodząc do klubu fitness, nie musimy mieć jej na twarzy w trakcie wykonywanego ćwiczenia. Większość teatrów otworzy się dla widzów pod koniec czerwca, a w repertuarze znajdą się te spektakle, których obsada nie liczy więcej niż pięć osób. Ponownie możliwa będzie organizacja targów, wesel, wystaw oraz uroczystości, w którzych udział bierze do 150 osób.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – popołudnie
Prowadzi: Patrycjusz Wyżga
Autorka materiału reporterskiego: Monika Suszek
Data emisji: 4.06.2020
Godzina emisji: 16.24

ac/mk

Czytaj także

Społeczna izolacja szansą dla e-sportu? Rozgrywki online coraz bardziej popularne

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2020 15:40
Podczas pandemii na popularności zyskują rozgrywki e-sportowe, które przyciągają zarówno zawodowych graczy, jak i sportowców zamieniających fizyczne areny na ich cyfrowe odpowiedniki. Czy pandemia stworzyła szansę dla e-sportu?
rozwiń zwiń