Wiceminister rozwoju: zasiłek dla rodziców i opiekunów ma być przedłużony

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2020 17:00
Do 28 czerwca ma zostać przedłużone prawo do dodatkowego zasiłku opiekuńczego dla rodziców i opiekunów. O tym w Programie 3 Polskiego Radia mówił Krzysztof Mazur, wiceminister rozwoju. Zapis w tej sprawie znalazł się w przyjętej wczoraj przez Sejm kolejnej odsłonie rządowego pakietu wsparcia w związku z epidemią koronawirusa.
Audio
  • Krzysztof Mazur, wiceminister rozwoju o Tarczy Antykryzysowej (Zapraszamy do Trójki –popołudnie)
Krzysztof Mazur
Krzysztof MazurFoto: www.gov.pl

Przedstawiając powody decyzji rządu, aby przyjąć takie rozwiązanie, wiceminister rozwoju Krzysztof Mazur mówił w Programie 3 Polskiego Radia, że jest ona bezpośrednio związana z tym, że szkoły nie działają w pełnym wymiarze.

Shutterstock pieniądze portfel 1200.jpg
Tarcza 4.0 bez tajemnic. Wyjaśniamy jej założenia

 Mamy opiekę nad dziećmi z klas 1-3, ale widzimy, że wiele rodzin jednak nie decyduje się, żeby wysłać nawet te najmłodsze dzieci pod opiekę szkolnych świetlic, dlatego wydłużony jest zasiłek opiekuńczy  tłumaczył wiceminister.

CZYTAJ TAKŻE: Dobra wiadomość dla przedsiębiorców. Mikropożyczka będzie umarzana z automatu >>>

Dotychczas zasiłek miał być wypłacany do 14 czerwca.

Pomoc w czasie pandemii

Tarcza antykryzysowa 4.0 wprowadza także możliwość zawieszenia do trzech miesięcy spłaty kredytu bez naliczania odsetek i innych opłat tym osobom, które straciły pracę lub inne główne źródło dochodu po 13 marca tego roku. Tarcza antykryzysowa 4.0 przewiduje też między innymi dopłaty do oprocentowania kredytów dla firm, które są w trudnej sytuacji finansowej. Przedsiębiorcy będą mogli zaciągnąć kredyt w banku komercyjnym lub spółdzielczym, a do odsetek dopłaci państwowy Bank Gospodarstwa Krajowego.

Więcej w dołączonym nagraniu rozmowy.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – popołudnie
Prowadzący: Kuba Strzyczkowski
Gość: Krzysztof Mazur (wiceminister rozwoju)
Data emisji: 5.06.2020
Godzina emisji: 16.34

IAR/PAP/in./agkm

Czytaj także

"Możliwe jest kryterium dochodowe". Wiceminister rozwoju o bonie turystycznym

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2020 17:20
– Nadal pracujemy nad projektem bonu turystycznego. Możliwe, że jednym z kryteriów będzie dochód na osobę. Jest koncepcja, aby vouchery przypominały karty podarunkowe znane nam ze sklepów – wskazywał w Programie 3 Polskiego Radia wiceminister rozwoju Krzysztof Mazur.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przywracanie połączeń autobusowych. Będą wyższe dopłaty dla samorządów

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2020 12:22
Podwyższona zostanie maksymalna wysokość dopłaty z funduszu przewozów autobusowych, przeznaczonej na linie użyteczności publicznej. Dotychczas dopłata mogła wynieść maksymalnie złotówkę od tak zwanego wozokilometra.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Sabotaż lub skrajna nieudolność". Fogiel o sytuacji w Warszawie dot. wniosków o mikropożyczki

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2020 16:05
- Warszawscy przedsiębiorcy złożyli wnioski o mikropożyczki na prawie pół miliarda złotych, a rozpatrzono z tego bardzo nikły procent. Nie wiem, czy to nieudolność Rafała Trzaskowskiego, czy próba sabotowania tarczy finansowej licząc, że wina pójdzie na barki rządzących - powiedział Radosław Fogiel, wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń