Wolne Ścieżki, czyli "podkast wolnych ludzi"

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2020 18:00
Ta podróż potrwa dziesięć tygodni i każdy z Państwa może wziąć w niej udział. Odwiedzimy 10 miejsc w różnych zakątkach Polski. A wszystko to za sprawą dźwięku i Internetu.
Zdjęcie towarzyszące projektowi Wolne Ścieżki
Zdjęcie towarzyszące projektowi Wolne Ścieżki Foto: mat. promocyjne

"Wolne Ścieżki to podkast do wolnego słuchania. Co to znaczy? Mamy nadzieję, że zdarzy się tak, że po nim uśniesz. Że po całym dniu załatwiania, ogarniania, biegania, włączysz sobie Wolne Ścieżki i odpłyniesz. Dlatego mówimy, że to dobre rozmowy na koniec dnia. Bo dobrze robią głowie. Wolne Ścieżki to podkast wolnych ludzi. Każdy odcinek to spotkanie z twórcą, który żyje blisko natury i czerpie z niej inspirację; z człowiekiem, który nie bał się w życiu iść własną ścieżką; artystą, który dzieli się opowieścią o tym, co dla niego najważniejsze. Wolne Ścieżki to dźwiękowe podróże. Bo oprócz ludzi i słów, zwracamy uwagę na odgłosy przyrody z otoczenia naszych bohaterów. Odgrywają one jedną z głównych ról w podkaście. Dźwięki natury pochodzą z regionów, w których rozmawiamy. Wolne Ścieżki można też zobaczyć. Każdemu odcinkowi towarzyszą zdjęcia dokumentalne robione analogowo. Chcieliśmy, żeby to nasze niespiesznie odbywało się także w warstwie wizualnej. Zdjęcia na filmach, za każdym razem z ograniczoną ilością klatek, wymagały skupienia i innego tempa. Wolnego"  opisują pomysłodawcy projektu.


Posłuchaj
04:13 PR3_MPLS 2020_08_05-17-39-25.mp3 Rusza projekt Wolne Ścieżki (Zapraszamy do Trójki – popołudnie)

 

Premiera podkastu 5 sierpnia. Pierwszy odcinek, którego fragmenty mogą Państwo usłyszeć w materiale, można wysłuchać na stronie www.wolnesciezki.pl oraz na wszystkich platformach podkastowych.

Materiał przygotowała nasza reporterka Justyna Godz, która również współtworzy projekt Wolne Ścieżki. Podobnie jak nasz Trójkowy redaktor Janusz Deblessem, który odpowiedzialny jest za realizację dźwięku w podkastach.

Projekt Wolne Ścieżki dofinansowany jest ze środków Narodowego Centrum Kultury, w ramach programu "Kultura w sieci".

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - popołudnie
Prowadzi: 
Patrycjusz Wyżga
Autorka materiału: Justyna Godz
Data emisji: 5.08.2020
Godzina emisji: 17.39

mat. promocyjne/mk

Czytaj także

Poleski Park Narodowy wysycha. Jak wpływa to na tamtejszą faunę?

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2020 16:20
Jeszcze kilka lat temu nie można było wyobrazić sobie Poleskiego Parku Narodowego bez wody, jednak susza obniżyła znacząco jej stan. Bagna, rozlewiska, mokradła wysychają, a to niejednokrotnie dom dla rzadkich gatunków zwierząt.  Wody brakuje już od kwietnia. Boimy się o przyszłość naszych mokradeł i gatunków roślin i zwierząt z nimi związanych – mówi dyrektor parku Jarosław Szymański.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Coraz więcej odpadów na Podlasiu. Władze mają pomysł na śmiecących w lasach

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2020 07:53
Zielone Płuca Polski – do regionów wchodzących w ich obszar należy m.in. Podlasie, które, jak się okazuje, powoli zaczyna tonąć w odpadach. Najbardziej przeraża widok śmieci porzuconych w środku lasu. Władze gminy Sokółka znalazły jednak na to sposób.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Uratowany ryś Horaj wrócił do domu

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2020 09:26
Ryś Horaj z Roztocza powrócił w swoje rodzinne strony. Zwierzę blisko pół roku spędziło w Ośrodku Rehabilitacji "Mysikrólik" w Bielsko-Białej po tym, jak w ubiegłym roku jego matka zginęła pod kołami samochodu przed przejściem granicznym w Hrebennem.
rozwiń zwiń