Popołudnie z Trójką

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2012 13:43
"Nie ma nic dziwnego w tym, że Kościoły angażują się w procesy pojednawcze" - uważa zwierzchnik Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej Cyryl I. Przybywający dziś z wizytą do naszego kraju, patriarcha Moskwy i całej Rusi jest jednym z inicjatorów rozpoczęcia procesu pojednania polsko-rosyjskiego.
Wizyta patriarchy moskiewskiego i całej Rusi Cyryla I w Polsce
Wizyta patriarchy moskiewskiego i całej Rusi Cyryla I w PolsceFoto: PAP/Paweł Supernak

Czy dojdzie do szturmu na ambasadę Ekwadoru w Londynie, gdzie przebywa Julian Assange, twórca WikiLeaks? Assange prosi o azyl polityczny w Ekwadorze, bo boi się ekstradycji do USA.
Prawdopodobnie dziś dotrze do mety w Świnoujściu trójkowy żeglarz Kuba Strzyczkowski. Przemierzał trasę ze Świnoujścia przez Bornholm do Świnoujścia. W zależności od warunków pogodowych , zwłaszcza wiatru będzie w marinie w Świnoujściu ok. 17.00.
Ten, kto ma w rodzinie marynarza, żeglarza, który wypływa często w samotne rejsy wie, że jego rodzina zajmuje się ...głównie czekaniem na "swego bohatera". O ciężkim życiu żon marynarzy w pierwszej godzinie programu.

Zapraszamy od godziny 16. - Robert Kantereit i Roma Leszczyńska.

Czytaj także

Kuba Strzyczkowski - żeglarz nie do końca samotny

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2012 16:00
– Dziękuję słuchaczom Trójki, przekazującym życzenia po kolejnych relacjach radiowych. Czuję się trochę jakbyśmy żeglowali razem... – mówił Kuba Strzyczkowski w trakcie XIII Bałtyckich Regatach Samotnych Żeglarzy o Puchar Poloneza 2012.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Cyryl przestąpił granicę". Rosja liczy na przełom

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2012 10:29
- Patriarcha moskiewski przybędzie na kanoniczne terytorium Watykanu - tak rosyjski "Kommiersant” komentuje przyjazd do Polski Cyryla I.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Odbiją szefa WikiLeaks? Dyplomatyczna wojna

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2012 10:54
Julian Assange przebywa obecnie w ambasadzie Ekwadoru w Londynie. Grozi mu ekstradycja do Szwecji w związku z podejrzeniami o przestępstwa na tle seksualnym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cyryl I w Polsce. Ważne słowa na początek

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2012 12:58
- Mamy wspólne podstawy do rozwiązania trudnych spraw z naszej przeszłości - mówił patriarcha Moskwy i całej Rusi po przylocie do Warszawy.
rozwiń zwiń