Wydarzenia dnia

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2012 12:00
Służba zdrowia w ocenie związków zawodowych, ekspertów, lekarzy i pielęgniarek, czyli debata zdrowotna organizowana przez Prawo i Sprawiedliwość. Spotkanie podsumujemy w pierwszej godzinie programu.
Debata o służbie zdrowia Alternatywa zorganizowana przez PiS
Debata o służbie zdrowia "Alternatywa" zorganizowana przez PiSFoto: PAP/Paweł Supernak

Literacką nagrodę Nike po raz pierwszy otrzymał eseista – Marek Bieńczyk. Za "Książkę twarzy", czyli papierowy Facebook. Czy zmieniają się gusty jeśli chodzi o czytelnictwo? Wydaje się, że nie, bo stara dobra powieść, kryminał czy romansidło nadal są w modzie.

Do studia zaprosiliśmy też dr Iwonę Grabowską z UW, by skomentowała Nagrodę Nobla z dziedziny medycyny i fizjologii. Medycznego Nobla 2012 otrzymali: pionier klonowania Brytyjczyk John B. Gurdon oraz Japończyk Shinya Yamanaka - twórca komórek macierzystych, które dają nadzieję na szybszy rozwój medycyny regeneracyjnej.

Ponadto w audycji o świecie roślin, które ponoć porozumiewają się ze sobą i ostrzegają wzajemnie o niebezpieczeństwie oraz bałaganie urbanistycznym w polskich miastach, miasteczkach i na wsiach.

"Zapraszamy do Trójki" dziś między 16 a 19,

Robert Kantereit i Roma Leszczyńska

Czytaj także

Debata PiS o zdrowiu bez Arłukowicza

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2012 06:41
Pod hasłem "Alternatywa" PiS organizuje kolejną debatę - tym razem o zdrowiu. Zaproszono około 30 osób, ekspertów, związkowców, lekarzy różnych specjalności.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Arłukowicz o debacie PiS nt. zdrowia: warto rozmawiać

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2012 12:40
- Cieszę się, że ta debata jest. Niech politycy debatują, my robimy swoje – powiedział w radiowej Trójce minister zdrowia Bartosz Arłukowicz.
rozwiń zwiń