X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wioska ze studnią i wioska bez studni to dwa inne światy

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2012 18:25
- Wioska ze studnią to miejsce bezpieczne, ze stałym życiem, gdzie ludzie często gromadzą się też w celach towarzyskich - mówi Maria Łukowska, która pracowała w Sudanie Południowym na misji Polskiej Akcji Humanitarnej.
Audio
  • Wioska ze studnią i wioska bez studni to dwa inne światy
Kobieta myje dziecko, Somalia
Kobieta myje dziecko, Somalia Foto: Marcin Suder/ Polska Akcja Humanitarna

W jednym z regionów Somalii w Putlandzie, gdzie działa PAH, na 2 miliony mieszkańców przypada 45 studni. Somalijczyk Elmi Abdi przyznaje, że żyjemy w dwóch zupełnie różnych światach. - To świat, gdzie masz wszystko i świat, gdzie nie masz  w ogóle nic, oprócz nadziei - mówi rozmówca Marcina Pośpiecha.

Podsumowaliśmy nasz wodny eksperyment. Pan Piotr z Warszawy - ochotnik, który przeżył dzień, mając do dyspozycji jedynie 20 litrów wody, opowiada, że cały czas myślał o tym, ile ma wody, gdzie ją zużył, na co musi uważać.

- Taki jeden dzień daje dużo do myślenia. Pokazuje jak woda jest niezbędna w życiu, jak na każdym kroku traktujemy ją jako coś, co jest naturalnie i możemy zużywać, ile chcemy - opowiada Pan Piotr i zapewnia, że brak wody dezorganizuje życie, ponieważ już popołudniu odczuwał zmęczenie eksperymentem.

Wysłuchaj całej audycji, w której wypowiadała się także Janina Ochojska, szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej. Zapraszamy do wysłuchania dźwięku.

Trójka wraz Polską Akcją Humanitarną będzie wspierać cierpiących z powodu suszy i niedoboru wody w Sudanie Południowym i Somalii. W ramach akcji "Święta bez granic" odbędą się w tym roku tradycyjne trójkowe aukcje przedmiotów podarowanych nam przez znane osoby. Pierwsza licytacja już 7 grudnia, w popołudniowej audycji "Zapraszamy do Trójki" (początek kilka minut po godz. 16). Nie zabraknie specjalnie przygotowanej na tę okazję płyty "Święta bez granic” oraz nowego "Karpia". Całkowity dochód z Trójkowych licytacji, jak i ze sprzedaży płyty zostanie przekazany na Kampanię Wodną PAH. Akcję będzie można też wspierać, wysyłając charytatywne smsy.
Wierzymy, że wspólnie z Państwem możemy zmienić świat na lepszy.

Czytaj także

Bez wody nie ma rozwoju

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2012 18:13
- W mojej rodzinie tylko ja noszę wodę. Zajmuje mi to większą część dnia, na pracę już nie mam czasu - opowiada jedna z mieszkanek Sudanu Południowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wszystko zaczyna się od wody

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2012 18:18
- Pierwsza rzecz, która zaskoczyła mnie w Sudanie, to to, że poza wodą, ludzie ze wszystkim innym jakoś sobie radzą, bo daje im to natura - opowiada Janina Ochojska, założycielka i prezes Polskiej Akcji Humanitarnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Od studni można rozpocząć życie

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2012 13:00
- Dwa dni poświęcamy na wiercenie, trzeciego instalujemy dodatkowe urządzenia. Najtrudniejsze jest wiercenie, nigdy do końca nie wiadomo, co kryje się pod powierzchnią ziemi, ale jeżeli już przebrniemy przez ten etap, reszta nie jest trudna - opowiada inżynier z firmy budującej studnie w Sudanie Południowym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Święta bez granic - wyjątkowa akcja Trójki i PAH

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2012 11:00
Są miejsca na świecie, gdzie porcja wody nadającej się do picia, jest największym skarbem. Jeśli jej brakuje, ludzie umierają. Chcemy temu przeciwdziałać. Zachęcamy do wzięcia udziału w naszej akcji i wsparcia cierpiących z braku wody w Sudanie Południowym oraz Somalii.
rozwiń zwiń