Kuba Strzyczkowski: pozostało dokładnie 719 mil!

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2012 17:01
- Do celu dotrę prawdopodobnie za 6 dni. Sporo zależy od wiatru. Jeśli będzie silniejszy, to w 5 dni uda się dopłynąć. Za mną 2234 mile, czyli jakieś 4,5 tysiąca kilometrów i już czuję maleńkie zmęczenie - relacjonuje samotny żeglarz.
Audio
  • Kuba Strzyczkowski: pozostało dokładnie 719 mil!
Kuba Strzyczkowski na pokładzie jachtu Delphia Trójka
Kuba Strzyczkowski na pokładzie jachtu Delphia TrójkaFoto: Fot.: Joanna Siemiak

Nasz człowiek na Atlantyku podkreśla, że deprymujący jest brak wiatru, natomiast już temperatur możemy Kubie pozazdrościć: ocean to 27 stopni, a powietrzej - jakieś 28.

Samotny rejs Pana Kuby - bądź na bieżąco >>>

- Znowu nie spotykam jachtów ani statków. Ta strefa, gdzie one operują, oczywiście nadejdzie - mówi Trójkowy żeglarz i wyjaśnia, że nastąpi to być może już jutro albo pojutrze. - Zrobi się od statków gęsto. I cieszy mnie to, i martwi. Cieszy, bo to znak, że przypłynąłem jednak do jakiejś cywilizacji. Martwi, bo wtedy pracy na pokładzie jest dużo więcej i trzeba bardzo uważać - opowiada.

Co najbardziej doskwiera naszemu żeglarzowi i jak sprawuje się Delphia Trójka? Przed nami kolejne radiowe spotkania z Kubą Strzyczkowskim. Zapraszamy do słuchania wszystkich relacji >>>

Zobacz więcej na temat: Atlantyk Kuba

Czytaj także

Kuba Strzyczkowski: mój charakter staje się coraz lepszy

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2012 17:10
Samotny żeglarz jest już za półmetkiem. - Do mety zostało mi około 1 200 mil morskich. Myślę, że za tydzień już powolutku, powolutku, będę wyglądał brzegu, upragnionej Gwadelupy - mówi Kuba Strzyczkowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kuba Strzyczkowski: lądu jeszcze nie widać

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2012 17:12
- Nawet w trudniejszych sytuacjach staram się uśmiechać do świata, do siebie i szukać pozytywów. Gwadelupa jest daleko, choć jednocześnie już tak blisko - pozostały mi 1044 mile - opowiada redaktor-żeglarz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Deprymuje mnie brak wiatru. Jest gorąco"

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2012 19:00
- Powoli zaczynam odczuwać zmęczenie wynikające z niewyspania i upałów – skarżył się nasz człowiek na Atlantyku.
rozwiń zwiń