X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Konkurs rozstrzygnięty. Sprawdź, kto najlepiej pochwalił się funduszem

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2012 18:07
120 zgłoszeń przyszło na konkursu "Pochwal się swoim funduszem". Nagrodę główną jurorzy przyznali Kaletniczej Spółdzielni Socjalnej SKORPIONS. Jej założyciele otrzymali sprzęt komputerowy wart 10 tys. zł.
Audio
  • Posłuchaj laureatów i jurorów konkursu "Pochwal się swoim funduszem"
Rzadko, ale urząd skarbowy nie chce od obywatela podatku
Rzadko, ale urząd skarbowy nie chce od obywatela podatkuFoto: Glow Images/East News

Zaproszenie do Kapituły konkursu "Pochwal się swoim funduszem" przyjęli prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego prof. Elżbieta Mączyńska z SGH, Jacek Jaworski (Wydział Koordynacji Promocji i Strategii Departament Informacji, Promocji i Szkoleń Ministerstwo Rozwoju Regionalnego) oraz ekonomista prof. Adam Noga. W kapitule zasiada także Wiktor Legowicz – dziennikarz ekonomiczny Trójki.

W popołudniowej audycji "Zapraszamy do Trójki” werdykt jurorów ogłosiła dyrektor Trójki Magda Jethon. – Oprócz laureata – spółdzielni Skorpions - przyznano także dwa wyróżnienia. Pierwsze dla Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie, a drugie dla firmy komputerowej IC Solutions - powiedziała Magda Jethon.

Jak unijne dofinansowanie zmieniło życie nagrodzonych osób? Wiesława Stachowska ze spółdzielni Skorpions opowiadała, że w firmie pracuje 6-osobowa rodzina. – Wszyscy byliśmy długotrwale bezrobotni. Jesteśmy z Piotrkowa Trybunalskiego i u nas jest bardzo duże bezrobocie. Ja długo pracowałam w kaletnictwie, później straciłam pracę, ale cały czas bardzo to lubię. Namówiłam dzieciaki i udało się. Teraz mamy sklep z własnymi wyrobami, szyjemy też na specjalne zamówienia, wykonujemy naprawy. – opowiadała. Prof. Adam Noga podkreślił, że wszyscy jurorzy byli pod wrażeniem tego właśnie projektu, bo ich zdaniem był to przykład bardzo budujący.

Stefan Dziadosz z Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie opowiadał, że jego projekt to produkt turystyczny, ale oparty na bogactwie szkła. - Dotacje unijne przeznaczyliśmy na budowę siedziby na rynku i na odbudowę zabytkowych piwnic także na rynku. Dziś już możemy się pochwalić wieloma, zainteresowanymi turystami – opowiadał gość radiowej Trójki.

>> Tu znajdziesz więcej informacji o Centrum Dziedzictwa Szkła, które odwiedzili dziennikarze Trójki

Drugi z wyróżnionych projektów dotyczy komunikowania się człowieka z komputerem. – Ja i kolega chcieliśmy, żeby komputer był łatwy w obsłudze, żeby stał się przyjazny dla człowieka. Tak powstał projekt rozpoznawania mowy przez urządzenie i projekt długopisów cyfrowych – tłumaczył Rafał Witkowski, prezes zarządu IC Solutions.

Duże zainteresowanie konkursem sprawiło, że już planowana jest kolejna edycja. - Mamy wstępną obietnicę, że w przyszłym roku ruszymy z drugą edycja konkursu. Mam nadzieję, że uda się już wczesną wiosną – dodał Wiktor Legowicz.  

Zapraszamy do wysłuchania audycji. W niej wypowiedzi jurorów, ale też więcej historii nagrodzonych osób.
Zachęcamy też do odwiedzenia strony akcji
"Pochwal się swoim funduszem".

(ei)


Czytaj także

"Klasa lotnicza" - Tomasz Jeleński

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2012 18:30
W Białymstoku powstała klasa o nietypowym, jak na liceum, profilu lotniczym. Młodzi ludzie poznają teorię i praktykę latania na szybowcach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fundusze unijne wzruszające? "Naprawdę zmieniają życie”

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2012 14:17
- Niektóre projektu były maleńkie; lecz za niewielkie kwoty ludzie wychodzili z dołka lub rodzinnych perturbacji - mówiła o zakończonym konkursie "Pochwal się swoim funduszem” profesor Elżbieta Mączyńska ze Szkoły Głównej Handlowej.
rozwiń zwiń