Konkurs rozstrzygnięty. Sprawdź, kto najlepiej pochwalił się funduszem

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2012 18:07
120 zgłoszeń przyszło na konkursu "Pochwal się swoim funduszem". Nagrodę główną jurorzy przyznali Kaletniczej Spółdzielni Socjalnej SKORPIONS. Jej założyciele otrzymali sprzęt komputerowy wart 10 tys. zł.
Audio
  • Posłuchaj laureatów i jurorów konkursu "Pochwal się swoim funduszem"
Rzadko, ale urząd skarbowy nie chce od obywatela podatku
Rzadko, ale urząd skarbowy nie chce od obywatela podatkuFoto: Glow Images/East News

Zaproszenie do Kapituły konkursu "Pochwal się swoim funduszem" przyjęli prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego prof. Elżbieta Mączyńska z SGH, Jacek Jaworski (Wydział Koordynacji Promocji i Strategii Departament Informacji, Promocji i Szkoleń Ministerstwo Rozwoju Regionalnego) oraz ekonomista prof. Adam Noga. W kapitule zasiada także Wiktor Legowicz – dziennikarz ekonomiczny Trójki.

W popołudniowej audycji "Zapraszamy do Trójki” werdykt jurorów ogłosiła dyrektor Trójki Magda Jethon. – Oprócz laureata – spółdzielni Skorpions - przyznano także dwa wyróżnienia. Pierwsze dla Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie, a drugie dla firmy komputerowej IC Solutions - powiedziała Magda Jethon.

Jak unijne dofinansowanie zmieniło życie nagrodzonych osób? Wiesława Stachowska ze spółdzielni Skorpions opowiadała, że w firmie pracuje 6-osobowa rodzina. – Wszyscy byliśmy długotrwale bezrobotni. Jesteśmy z Piotrkowa Trybunalskiego i u nas jest bardzo duże bezrobocie. Ja długo pracowałam w kaletnictwie, później straciłam pracę, ale cały czas bardzo to lubię. Namówiłam dzieciaki i udało się. Teraz mamy sklep z własnymi wyrobami, szyjemy też na specjalne zamówienia, wykonujemy naprawy. – opowiadała. Prof. Adam Noga podkreślił, że wszyscy jurorzy byli pod wrażeniem tego właśnie projektu, bo ich zdaniem był to przykład bardzo budujący.

Stefan Dziadosz z Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie opowiadał, że jego projekt to produkt turystyczny, ale oparty na bogactwie szkła. - Dotacje unijne przeznaczyliśmy na budowę siedziby na rynku i na odbudowę zabytkowych piwnic także na rynku. Dziś już możemy się pochwalić wieloma, zainteresowanymi turystami – opowiadał gość radiowej Trójki.

>> Tu znajdziesz więcej informacji o Centrum Dziedzictwa Szkła, które odwiedzili dziennikarze Trójki

Drugi z wyróżnionych projektów dotyczy komunikowania się człowieka z komputerem. – Ja i kolega chcieliśmy, żeby komputer był łatwy w obsłudze, żeby stał się przyjazny dla człowieka. Tak powstał projekt rozpoznawania mowy przez urządzenie i projekt długopisów cyfrowych – tłumaczył Rafał Witkowski, prezes zarządu IC Solutions.

Duże zainteresowanie konkursem sprawiło, że już planowana jest kolejna edycja. - Mamy wstępną obietnicę, że w przyszłym roku ruszymy z drugą edycja konkursu. Mam nadzieję, że uda się już wczesną wiosną – dodał Wiktor Legowicz.  

Zapraszamy do wysłuchania audycji. W niej wypowiedzi jurorów, ale też więcej historii nagrodzonych osób.
Zachęcamy też do odwiedzenia strony akcji
"Pochwal się swoim funduszem".

(ei)


Czytaj także

"Klasa lotnicza" - Tomasz Jeleński

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2012 18:30
W Białymstoku powstała klasa o nietypowym, jak na liceum, profilu lotniczym. Młodzi ludzie poznają teorię i praktykę latania na szybowcach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fundusze unijne wzruszające? "Naprawdę zmieniają życie”

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2012 14:17
- Niektóre projektu były maleńkie; lecz za niewielkie kwoty ludzie wychodzili z dołka lub rodzinnych perturbacji - mówiła o zakończonym konkursie "Pochwal się swoim funduszem” profesor Elżbieta Mączyńska ze Szkoły Głównej Handlowej.
rozwiń zwiń